Areszty za kradzież ciężarówek w Niemczech

Areszty za kradzież ciężarówek w Niemczech

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o kradzież 3 ciężarowych betoniarek marki Mercedes-Benz Actros.

Do kradzieży doszło w Niemczech w grudniu 2013 r. Samochody warte są blisko 5 mln złotych. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Odzyskane betoniarki zostały zwrócone niemieckim właścicielom.

W dniu 17 grudnia 2013 r. o godzinie 4.00 rano na Trasie Północnej w Zielonej Górze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Mercedes-Benz Actros typu betoniarka. Samochód miał niemieckie tablice rejestracyjne, a kierujący nim 33-letni mężczyzna nie posiadał dokumentów ciężarówki. Jak się okazało, kierowca miał także aktywny 6-krotny zakaz prowadzenia pojazdów. 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że zatrzymana ciężarówka oraz dwa inne tego samego typu, zostały skradzione tej samej nocy z Niemiec z terenu prywatnej firmy w Lipsku. Następnego dnia rano niemiecka policja dowiedziała się od polskich kolegów o zatrzymaniu skradzionego samochodu. Na początku stycznia druga betoniarka została odnaleziona na terenie firmy pod Bydgoszczą. Obydwa odzyskane samochody zostały zwrócone niemieckim właścicielom. Policjanci ustalili, że skradzione samochody były przeznaczone do sprzedaży na Bliski Wschód.

Zielonogórscy policjanci od grudnia prowadzili postępowanie w tej sprawie, we współpracy z policjantami niemieckimi. Zatrzymanych zostało 5 mężczyzn w wieku 20 - 40 lat. Czterej są mieszkańcami województwa lubuskiego, jeden pochodzi z kujawsko-pomorskiego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnionych przestępstw - 4 osoby zarzuty kradzieży z włamaniem mienia znacznej wartości i jedna osoba zarzut paserstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wszyscy mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, za paserstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL