Ułatwienia w Koroszczynie

Ułatwienia w Koroszczynie

Specjalna aplikacja udostępniona przez Służbę Celną, pozwala na to, że kierowcy pojazdów ciężarowych mogą sprawdzić wynik ważenia pojazdu.

Aby skorzystać z usługi, w wyznaczonym miejscu na sali odpraw Oddziału Celnego w Koroszczynie, kierujący pojazdem wprowadza pięciocyfrowy kod znajdujący się na karcie magnetycznej, którą otrzymuje przy wjeździe na terminal. W ten sposób uzyskuje dostęp do informacji na temat wyniku ważenia pojazdu. Wartość ta wyświetlana jest na ekranie monitora przez 40 sekund. Następnie dane zostają wyczyszczone, a stanowisko jest gotowe do wprowadzenia numeru kolejnego użytkownika.

Jeszcze do niedawna uzyskanie tych danych wiązało się z koniecznością często kłopotliwego dopytywania funkcjonariuszy celnych, którzy sporządzali wydruk z ważenia lub informację tę przekazywali ustnie. Właśnie z myślą o kierowcach celnicy umożliwili im bezpośredni dostęp do tych danych za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

Dzięki wprowadzonej w Oddziale Celnym w Koroszczynie usłudze, proces przechodzenia przez formalności celne stał się bardziej przejrzysty. Usługa sprawdziła się i cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców ciężarówek, przekraczających polsko-białoruską granicę.

To kolejne ułatwienie dla przekraczających granicę. Kilka miesięcy wcześniej w Oddziale Celnym w Koroszczynie uruchomiony został system elektronicznej informacji dla kierowców pojazdów ciężarowych. Na monitorach w sali odpraw mogą oni śledzić bieżące informacje dot. sytuacji na granicy oraz komunikaty dot. organizacji odpraw i obsługi w koroszczyńskim oddziale (np. komunikaty dla posiadaczy certyfikatu AEO, rejestracji EORI, organizacji wyjazdu z terminala itp.).

Rocznie w Oddziale Celnym w Koroszczynie odprawia się ponad pół miliona ciężarówek.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL