Na gwiazdkę kolejne mercedesy dla Łodzi

Na gwiazdkę kolejne mercedesy dla Łodzi

W dniu 17 grudnia 2013 b.r. nastąpiło uroczyste przekazanie 50 sztuk autobusów Mercedes-Benz Conecto (w wersji 12 oraz 18 metrowej) do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łodzi.

Miasto Łódź posiada już w swojej flocie takie modele.

- Cieszymy się z wygranego przetargu i w związku z tym z zaspokojenia wysokich oczekiwań MPK Łódź co do ekonomiki i technologii miejskich autobusów - powiedział Antonio Cavotta, prezes zarządu EvoBus Polska.

Autobusy posiadają silnik ekologiczny spełniający rygorystyczne normy spalin EEV, pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz klimatyzację kabiny kierowcy. Ponadto autobusy wyposażone są w dynamiczny system informacji pasażerskiej wraz z komunikatami głosowej zapowiedzi również na zewnątrz autobusu oraz układ monitoringu wnętrza autobusu. Autobusy posiadają również system gaszenia ewentualnego pożaru w komorze silnika.
Mercedes-Benz Conecto, produkowany od 2007 r. to idealne połączenie korzystnej ceny z ekonomiczną jazdą. W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. W polskich miastach jeździ obecnie ponad 800 autobusów z gwiazdą.

MPK Łódź posiada obecnie 168 pojazdów marki Mercedes-Benz.


4trucks.pl / EvoBus Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL