Nowy magazyn Volkswagen Group Polska

Nowy magazyn Volkswagen Group Polska

Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche i Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce podpisał umowę dot. budowy nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 30.000 mkw.

Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja w Wielkopolsce i siódma w Polsce.

Volkswagen Group Polska to dzisiaj największa grupa motoryzacyjna w Polsce, blisko co czwarty nowy samochód sprzedany w naszym kraju pochodzi z tej grupy.

- Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6.000 mkw co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego. - powiedział Ralf Jochen Berckhan, prezes Zarządu VW Group Polska.

Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia. Stanislav Pekar, dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej w VW Group Polska wyjaśnił: - Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dealera w dniu, w którym ją zleca. Volkswagen Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców.

Nowy magazyn odznaczać się będzie wysokim stopniem automatyzacji w zakresie rozwiązań dla transportu wewnątrzmagazynowego oraz składowania. Wśród nowoczesnego wyposażenia wyróżnić możemy m.in. przenośniki rolkowe czy regały automatyczne. Nowa infrastruktura znacznie podwyższy komfort pracy, również w kontekście dostępnego zaplecza socjalnego. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - podkreślił Piotr Cegieła, dyrektor Logistyki w Volkswagen Group Polska.

Z myślą i w trosce o środowisko nowe centrum zostanie wybudowane w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantujące m.in.: duży dopływ naturalnego oświetlenia dziennego (okna będą stanowić 4% powierzchni dachu i 13% powierzchni ścian), zachowanie temperatury 17 st. C w obiekcie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom izolacyjnym. Deweloper zobowiązany jest dostarczyć budynek zgodny z certyfikacją BREEAM świadczącą o najwyższych standardach ekologicznych.

Umowa została podpisana z firmą Segro, która specjalizuje się w budowie nowoczesnych centrów logistycznych na terenie całej Europy.
- Z radością witamy VW Group Polska wśród naszych klientów w Poznaniu. Zgodnie z założeniem strategicznym SEGRO, oferujemy naszym Klientom powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej przez nich działalności. - powiedział Paweł Sapek, dyrektor ds. Rozwoju SEGRO na Europę Centralną.

W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.
- Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu w najwyższym stopniu spełni zakładane funkcje operacyjne, a warunki umowy pozwolą na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji.- powiedział Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

Nowy obiekt zostanie wybudowany w miejscowości Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania.

Uruchomienie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2015 roku. W przyszłości VW Group Polska planuje także rozbudowę nowego centrum logistycznego.


4trucks.pl / Volkswagen Group Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL