Najpopularniejsze ładunki

Najpopularniejsze ładunki

Samochody, materiały budowlane oraz maszyny i urządzenia to najczęściej przewożone ładunki - wynika z analizy ponad 9 300 zapytań ofertowych złożonych w Oferteo.pl, serwisie łączącym poszukujących produktów oraz usług wraz z ich dostawcami.

Ponad połowa respondentów - firm i osób prywatnych - planuje transport samochodowy na terenie naszego kraju, a ciężar przewożonego ładunku zawiera się w przedziale od 1 do 10 ton.

Transport krajowy a międzynarodowy
Jak wynika z zapytań złożonych w serwisie Oferteo.pl, zapotrzebowanie na rynku na transport krajowy przewyższa nieco zainteresowanie transportem międzynarodowym obejmującym zarówno import do Polski, eksport z Polski czy transport na terenie państw zagranicznych. Na terenie naszego kraju ładunki zamierza przewozić 53,7% ankietowanych, którzy za pomocą specjalnego formularza złożyli zapytania ofertowe.

Jak pokazuje szczegółowa analiza, najczęściej przewożone będą ładunki o ciężarze 1 do 10 ton.

Transport w Polsce
Użytkownicy Oferteo.pl, którzy byli zainteresowani transportem krajowym, zamierzali zlecić przewiezienie towaru w obszarze województwa śląskiego i mazowieckiego oraz między województwami dolnośląskim a mazowieckim i dolnośląskim a śląskim. Na terenie kraju transportuje się głównie materiały budowlane (10,2% zapytań), wysoko plasują się również materiały sypkie oraz maszyny i urządzenia. Wskazywany przez zainteresowanych ciężar ładunków zawiera się najczęściej w przedziale 1 do 10 ton (38,8% zapytań).

Import do Polski
Na drugim miejscu pod względem popularnych kierunków transportu jest import do Polski - dotyczy go co czwarte zapytanie (26,5%). Towary najczęściej przywożone są z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji, przy czym są to głównie samochody (26% wszystkich zapytań dotyczących importu), a także maszyny i urządzenia. Tutaj również dominują ładunki o ciężarze od 1 do 10 ton.

Eksport z Polski
Zapytania dotyczące wywozu towarów stanowią 18,1%; najczęściej wśród krajów docelowych wymieniane są: Niemcy, Wielka Brytania, Francja oraz Włochy. Użytkownicy deklarują, że ładunek będzie ważył od 1 do 10 ton, przy czym najczęściej będą to materiały budowlane (11,4%).

Ile trwa transport?
Firmy chciałyby najczęściej, żeby załadunek i rozładunek ich towarów odbył się w ciągu tygodnia (łącznie 61% odpowiedzi), a najlepiej z dnia na dzień - tak odpowiadał blisko co dziewiąty respondent Oferteo.pl (11,5%). Tendencję taką potwierdza Bogdan Kulik z firmy Kurier Euro Sp. z o.o., dodając, że "większość klientów działa teraz z dnia na dzień. Duża konkurencja na rynku pozwala im znaleźć ofertę transportu w dobrej cenie". Co piąty użytkownik Oferteo.pl przewidział na realizację swojego zlecenia aż dwa tygodnie.

- Zlecanie przewozu stosunkowo małych ładunków może wydłużyć jego realizację. Nie przewozi się bowiem pojedynczej palety, ale ładuje ją wraz z towarem innych klientów. Czas transportu będzie więc zależał od liczby klientów, których ładunki będą przewożone łącznie oraz od kolejności rozładunku - podkreśla Bogdan Kulik.

Jak dużo wcześniej zleca się transport?
Z analizy zapytań ofertowych portalu Oferteo.pl wynika, że osoby zamierzające zlecić usługi transportowe poszukują firm dyspozycyjnych, ponieważ zapytanie składają do tygodnia wcześniej przed planowanym czasem rozpoczęcia transportu (85% respondentów). W pozostałej populacji tyle samo osób wskazywało, że załadunek ich towaru będzie możliwy dopiero za tydzień lub co najmniej 2 tygodnie (w obu przypadkach 7,5%).

Podsumowując wyniki analizy zapytań ofertowych, Karol Grygiel z Oferteo.pl zauważa, że w stosunku do ubiegłego roku spada liczba zapytań dotyczących transportu zagranicznego, jednak wzrasta całkowita liczba zapytań. - Każdego dnia roboczego w naszym serwisie pojawia się średnio 39 zapytań ofertowych złożonych przez osoby zainteresowanie zleceniem transportu. Potrzeba więc, by firmy w branży transportowej wykorzystywały tkwiący w niej potencjał.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 9 382 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 1 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r. przez osoby poszukujące firmy transportowej.

Jak działa Oferteo.pl?
Za pośrednictwem www.oferteo.pl, zarejestrowani w serwisie Dostawcy towarów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub towaru, mogą w jednym miejscu, bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert, Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.


4trucks.pl / Oferteo.pl

Przeczytaj też:
Transport krajowy i międzynarodowy w liczbach

Transport krajowy cieszy się w Polsce największą popularnością – wynika z raportu Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami. Jakie wózki widłowe były poszukiwane przez polskie firmy w ostatnim roku?

Wózki widłowe są ważnym elementem wyposażenia wielu firm, ułatwiającym prace związane z rozładunkiem, przewożeniem i przechowywaniem ładunków o dużej masie i wymiarach. Pierwsze rejestracje pojazdów użytkowych pow. 3,5t w listopadzie 2014

Wstępne analizy PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (MSW). DSV Road z SQAS

W drugiej połowie listopada br. DSV Road pozytywnie przeszedł audyt stanu bezpieczeństwa transportu artykułów chemicznych. Najpopularniejsze kierunki i najczęściej przewożone ładunki

Pojazdy, materiały budowlane oraz maszyny / urządzenia to trzy najczęściej przewożone ładunki w transporcie samochodowym - wynika z analizy blisko 12 000 zapytań ofertowych złożonych w Oferteo.pl, serwisie łączącym poszukujących produktów oraz usług wraz z ich dostawcami. Leasing samochodów w polskich firmach

Według GUS blisko 2/3 umów leasingowych (63,8%) podpisanych w roku 2013 związanych było z leasingiem pojazdów drogowych. Mniej pustych przebiegów

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego w 2013 roku udało się zmniejszyć liczbę pustych przebiegów. Co ósmy Polak poszukiwał w 2013 roku w internecie firmy transportowej

Dynamicznie rośnie liczba osób, która za pośrednictwem Internetu poszukuje dostawców i wykonawców produktów oraz usług. DSV Road powiększa powierzchnię operacyjną w Polsce

Tylko w 2013 r. roku DSV powiększyło przepustowość swojego magazynu w Czeladzi oraz otworzyło kolejną lokalizację we Wrocławiu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL