WITD: Jazda na magnesie nietrzeźwego kierowcy

WITD: Jazda na magnesie nietrzeźwego kierowcy

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

W dniu 10 grudnia b.r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wykonując czynności kontrolne na autostradzie A2 w punkcie poboru opłat Tarnawa zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego i naczepy, należącego do polskiego przewoźnika.

Podczas rutynowej kontroli inspektor stwierdził, że kontrolowany kierowca dopuścił się ingerencji w pracę tachografu montując magnes na impulsatorze skrzyni biegów. Kierowca przyznał się do zamontowania magnesu, oraz tłumaczył swoje działanie polegające na fałszowaniu zapisów tachografu, chęcią dojechania na pobliski parking. Podczas prowadzonej kontroli inspektor wyczuł od kontrolowanego kierowcy silną woń alkoholu. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwsze badanie wykazało 0,68 mg/l (ok. 1,43 promila) zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugie badanie wykonane po 15 minutach wykazało 0,69 mg/l (ok. 1.45 promila) zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący zażądał pobrania krwi do badania. Kierowca został przekazany właściwej jednostce Policji. Przeciwko kierowcy policja wszczęła dwa osobne postępowania.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL