WITD: Jak bardzo można przeładować pojazd?

WITD: Jak bardzo można przeładować pojazd?

Inspektorzy Transportu Drogowego z Leszna prowadzili czynności kontrolne w Powiecie Gostyńskim.

W okolicach Borku Wielkopolskiego zatrzymano dwa pojazdy czteroosiowe, jednego przewoźnika, załadowane żwirem. Ilość ładunku wskazywała, że pojazdy są przeładowane.

Pomiarów dokonano na najbliższym miejscu przeznaczonym do mierzenia i ważenia pojazdów, które znajdowało się w Jarocinie. Wykazano, że pojazdy przewożą ładunek w ilościach przekraczających ładowność o ponad dwanaście ton. Udokumentowano również ponad dziesięciotonowe przekroczenia dopuszczalnych nacisków na drogę wywierane przez podwójne osie napędowe pojazdów. W trakcie wykonywanych czynności służbowych zjawiło się aż pięciu przedstawicieli przewoźnika, w tym dyspozytor. Skrupulatnie przyglądali się wykonywanym pomiarom i wyrażali swoje zdziwienie odczytywanymi wynikami ważeń.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wszczęto postępowanie administracyjne. Każdy tego typu przypadek zagrożony jest karą pieniężna w wysokości 15 000zł. Dodatkowo, ustalono, że kontrolowane pojazdy wielokrotnie prowadzone były bez włożonych kart w tachografach.

Zostanie to wyjaśnianie w trakcie dodatkowo wszczętych postępowaniach administracyjnych.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL