Jacek Pryczek na czele organizacji Goodyear Dunlop Europa Centralna

Jacek Pryczek na czele organizacji Goodyear Dunlop Europa Centralna

Jacek Pryczek - kierujący działalnością Goodyear Dunlop w Polsce i na Ukrainie, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. - obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego nowej organizacji Goodyear Dunlop Europa Centralna.

Jacek Pryczek będzie nadzorował działalność Goodyear Dunlop w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej (CSEE), za którą dotąd odpowiadał Thierry Villard, powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Australii i Nowej Zelandii. Do zadań J. Pryczka będzie należeć kierowanie nowopowstałą organizacją Goodyear Dunlop Europa Centralna, w skład której wchodzą kraje CSEE oraz Polska i Ukraina.

Karierę zawodową w branży oponiarskiej Jacek Pryczek rozpoczął w 1994 roku w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., na rok przed nabyciem udziałów w tej Spółce przez koncern Goodyear. Do 2006 roku zajmował w Spółce różne stanowiska w działach: Zakupów, Prawnym, Sprzedaży i Marketingu, a także jako Członek Zarządu. Pełnił również funkcję Dyrektora handlowego Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. W 2006 roku powołano go na stanowisko Dyrektora Generalnego organizacji Goodyear Bliski Wschód i Afryka. Od stycznia 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Goodyear w Polsce i na Ukrainie, pozostając Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.

Thierry Villard kierował pracami organizacji CSEE oraz firmy Goodyear Dunlop Sava Tires od 2010 roku, zapewniając im pozycję liderów branży oponiarskiej w tej części Europy.

- Bardzo dziękujemy Thierry’emu za silne przywództwo i życzymy mu sukcesów w dalszej karierze w ramach rodziny Goodyear - powiedział Darren Wells, Prezes Goodyear Dunlop w Regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Goodyear Dunlop CSEE powstało w 2006 r., obejmując 15 rynków w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia oraz Hercegowina, Rumunia, Bułgaria, Macedonia, Albania, Kosowo, Czarnogóra, Cypr i Mołdawia). Region CSEE zatrudnia około 1500 pracowników o różnym pochodzeniu kulturowym, historycznym i gospodarczym. Centrala regionu CSEE znajduje się w słoweńskim mieście Kranj.

Goodyear Dunlop Sava Tires to jedna z wiodących spółek na obszarze Europy Południowo-Wschodniej. Działalność rozpoczęła pod nazwą Sava Tires 1 czerwca 1998 r. Od 2004 r. stanowi ona w pełni własność Goodyear Dunlop Tires Europe B.V. Obecnie spółka zatrudnia ok. 1400 pracowników oraz jest jedną z największych i odnoszących największe sukcesy inwestycji amerykańskich w Słowenii. Zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości opon dostępnych pod pięcioma markami: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL