Shell w Świecku największą stacją w Europie Środkowo-Wschodniej

Shell w Świecku największą stacją w Europie Środkowo-Wschodniej

Shell Polska uruchomił w Świecku największą w Europie Środkowo - Wschodniej stację benzynową dedykowaną pojazdom ciężarowym.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oraz licznym udogodnieniom dla kierowców ciężarówek jest to najnowocześniejszy obiekt w Polsce. To ostatnia stacja Shell przed zachodnią granicą naszego kraju.

Nowa stacja Shell w Świecku/Słubicach powstała po gruntownej przebudowie i modernizacji dotychczas funkcjonującego obiektu. Jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice-Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką autostradą A12. Obie autostrady stanowią fragment europejskiej trasy E30, uznawanej za najważniejszy europejski szlak komunikacyjny łączący wschód i zachód Europy - od Irlandii po Rosję.

Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla ciężarówek i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu. Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue®.

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie obiektu znajduje się komfortowa strefa sanitarna 2theLoo, punkty gastronomiczne oraz produkty z oferty Deli2go, bankomat, całodobowy kantor czy kompresor, a w jego pobliżu punkt poboru opłat via Toll i bazar handlowy. Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep.

W planach jest również budowa myjni dla samochodów ciężarowych oraz uruchomienie samoobsługowego marketu wielobranżowego.

- Obiekt w Świecku to nasz flagowy projekt, który pokazuje jak powinny wyglądać nowoczesne stacje - zarówno pod względem lokalizacji jak i zastosowanych rozwiązań. To odpowiedź na potrzeby europejskiego rynku transportowego, który w oparciu o ofertę Shell buduje swoją sieć tranzytową. Polecam tę stację wszystkim firmom, dla których liczą się oszczędność czasu i pieniędzy, a także komfort kierowcy - powiedziała Ewa Galanty, szef Marketingu euroShell w Shell Polska.

EuroShell umacnia pozycję wśród kart paliwowych
Zmodernizowana stacja w Świecku jest jednym z elementów oferty kart paliwowych euroShell, które umożliwiają płatności bezgotówkowe w 20 000 stacji Shell w 35 krajach w Europie, z czego 400 zlokalizowanych w Polsce. Pojazdom ciężarowym dedykowanych jest niemal 2500 obiektów Shell
w Europie.

Korzystanie z karty euroShell to także unikalna możliwość tankowania paliwa Shell FuelSave Diesel przyczyniającego się do zmniejszenia spalania, a w konsekwencji do ograniczenia kosztów firmy. Posiadacze karty mogą korzystać także z programu FuelSave Partner - system oparty na rozwiązaniach telematycz-nych, monitorujący pracę i sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę pozwala redukować zużycie paliwa oraz emisję CO2 aż do 10%. Dzieki zespoleniu FuelSave Partnera z danymi transakcyjnymi karty paliwowej system pomaga wykryć nadużycia związane z tankowaniem pojazdów. Ponadto kartą można płacić za przejazdy autostradami, a także regulować inne opłaty związane z poruszaniem się po drogach całej Europy.

Karta euroShell powstała na bazie ponad 50 letniego doświadczenia firmy Shell w oferowaniu kart paliwowych. To sprawdzone narzędzie, które pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy i redukcję kosztów firmy.

Więcej: www.euroshell.pl 


4trucks.pl / Shell Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL