DSV Road wdraża nowe standardy współpracy z dostawcami

DSV Road wdraża nowe standardy współpracy z dostawcami

DSV Road, w trosce o jakość usług wykonywanych we współpracy ze swoimi dostawcami, opracowało Kodeks Postępowania Dostawcy DSV.

W jego ramach znalazła się lista standardów i zobowiązań nakładanych na każdego biznesowego partnera firmy.

Kodeks stanowi zbiór zasad i wytycznych dotyczących w szczególności takich aspektów działalności, jak etyka i uczciwość biznesowa, prawa człowieka i pracownika oraz praktyki proekologiczne.

- Duża część z usług oferowanych przez DSV Road, w tym m.in. usługi przewozowe, jest realizowana za pośrednictwem kwalifikowanych dostawców podwykonawców, a DSV występuję w roli przewoźnika umownego. Wprowadzenie w życie Kodeksu Postępowania Dostawcy DSV ma na celu zagwarantowanie naszym klientom najwyższej jakości obsługi na wszystkich etapach procesu nie tylko przez pracowników DSV, ale także przez naszych zewnętrznych biznesowych partnerów - mówi Piotr W. Krawiecki, Prezes Zarządu DSV Road. - Z pomocą Kodeksu chcemy zmobilizować naszych podwykonawców do wdrażania modelu i norm odpowiedzialnego biznesu wg wzorców Grupy DSV.

Spółka jednocześnie poinformowała swoich podwykonawców, że zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym z każdym partnerem nieprzestrzegającym standardów, szczegółowo opisanych w Kodeksie Postępowania Dostawcy. Nowy zbiór zasad, dostępny także na stronie internetowej DSV, został przedstawiony podwykonawcom DSV Road na na specjalnej konferencji. Zobowiązania z tytułu Kodeksu Postępowania Dostawcy DSV są uzupełnieniem zobowiązań Przewoźników wynikających z wszelkich umów zawieranych pomiędzy DSV a Dostawcą oraz postanowień zawartych w Ogólnych Wymaganiach DSV Road Sp. z o.o. dla Przewoźników Drogowych.


4trucks.pl / DSV Road

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL