Aktywnie wokół Lublina

Aktywnie wokół Lublina

Końcówka roku to gorący czas na głównych trasach ekspresowych wokół Lublina. Trwa budowa kolejnych odcinków S17.

Kierowcy powinni uważać na zmiany w organizacji ruchu. Przetarg na S19 wyznacza perspektywy realizacji obwodnicy Lublina.

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego, najważniejszego dla województwa lubelskiego, odcinka drogi ekspresowej S19. Będzie liczył prawie 10 kilometrów. Jego realizacja, uzupełniając budowaną obecnie północno-wschodnią część obejścia Lublina, pozwoli wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy. Odcinek pomiędzy węzłami Lublin Sławinek oraz Lublin Węglin powstanie w systemie tradycyjnym. Lubelski oddział GDDKiA przekaże przyszłemu wykonawcy zaktualizowany projekt budowlany i wykonawczy. Czas na procedurę przetargową. Wykonawca będzie mógł rozpocząć budowę zapewne w III kwartale przyszłego roku,.

Łatwiej na Warszawę Rzeszów, Białystok
Zachodnia obwodnica Lublina połączy zbudowany już na przecięciu S12, S17 i S19 węzeł Lublin Sławinek (nazwa robocza Dąbrowica) z węzłem Lublin Węglin (nazwa robocza Konopnica) gdzie przetnie się z budowaną drogą wojewódzką 747. Zachodnia część obwodnicy Lublina pozwoli na ominięcie miasta m.in. kierowcom jadącym z kierunku Rzeszowa do Białegostoku, a także Warszawy. Podróżując w godzinach szczytu będzie można zaoszczędzić blisko pół godziny. Mieszkańcy Lublina odpoczną od ruchu tranzytowego. Kierowcy zaoszczędzą pół godziny jazdy.

Uwaga na znaki
Prace przy budowie północno-wschodniej części obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S17 wchodzą w kolejny etap. Wymaga to zmian w organizacji ruchu, szczególnie w miejscach gdzie budowa przecina drogi krajowe nr 19 i 82. Na wylocie z Lublina w kierunku Białegostoku, przełożono właśnie ruch z dotychczasowego objazdu na fragment nowej trasy. Kierowcy przejeżdżają na skos przez jezdnie nowego odcinka D19 i poprzez łącznice węzła Lublin Rudnik wyjeżdżają na dotychczasowy odcinek drogi.

- To jeszcze nie koniec zmian na przebudowywanym odcinku DK19 - mówi Marcin Kierepka z Wydziału BRD i Zarządzania Ruchem GDDKiA O/Lublin. - Wykonawca prac złożył projekt zmian w organizacji ruchu, który zakłada, że kierowcy już na wysokości giełdy w Elizówce będą wjeżdżać na nowy odcinek DK19.

Kolejna zmiana uzależniona jest od pogody i postępu prac na budowie. Podobnie jest na węźle Lublin Tatary gdzie kierowcy korzystają z objazdu w ciągu DK82. Wykonawca prac chce skierować ruch na jeden z obiektów węzła, co umożliwi rozebranie dotychczasowego objazdu i kontynuację prac przy budowie jezdni drogi ekspresowej.

Prosto na lotnisko
Jednak najważniejsze zmiany czekają kierowców w obrębie węzła Lublin Zadębie. Wykonawca potrzebuje kilku dni dobrej pogody, by położyć ostatnią warstwę nawierzchni na samym węźle oraz na czterokilometrowym odcinku drogi ekspresowej aż do Kalinówki. Umożliwi to, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, oddanie fragmentu obwodnicy do ruchu. Dodatkowo kierowcy jadący od strony centrum Lublina będą mogli skorzystać z nowego odcinka ul. Mełgiewskiej. W efekcie ułatwiony będzie dojazd do lotniska w Świdniku.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL