Statoil wprowadza samoobsługę przy tankowaniu LPG

Statoil wprowadza samoobsługę przy tankowaniu LPG

W związku z wejściem w życie nowych przepisów zezwalających polskim kierowcom na samodzielne tankowanie LPG firma Statoil Fuel & Retail Polska wprowadza stopniowo samoobsługę przy tankowaniu autogazu na swoich stacjach.

Samodzielne tankowanie LPG jest już możliwe na pierwszych obiektach w Warszawie i Olsztynie.

W Warszawie i Olsztynie działają już pierwsze stacje Statoil, na których klienci mogą tankować LPG samodzielnie. W celu lepszego poznania preferencji klientów w listopadzie br. rozpoczął się pilotażowy program samodzielnego tankowania na siedmiu obiektach sieci Statoil:

• Warszawa, Wał Miedzeszyński 131
• Warszawa, Wał Miedzeszyński 324
• Warszawa, ul. Towarowa 20
• Warszawa, ul. Nowoursynowska 183
• Warszawa, al. Rodowicza „Anody” 6
• Olsztyn, ul. Pstrowskiego 10
• Olsztyn, ul. Leonharda 9

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Statoil Fuel & Retail Polska (SFR Polska) wprowadzać będzie możliwość samodzielnego tankowania autogazu również na pozostałych stacjach należących do sieci. W celu ułatwienia klientom samodzielnego tankowania autogazu, przeznaczone do tego celu stanowiska na ww. stacjach zostały specjalnie oznakowane. Jednym z elementów oznaczenia są czytelne instrukcje obsługi umieszczone na dystrybutorach i opisujące precyzyjnie cały proces samoobsługi.

- Przywiązujemy szczególną wagę do zapewnienia naszym klientom maksymalnego bezpieczeństwa podczas samodzielnego tankowania LPG. Zmodyfikowane dystrybutory zostały wyposażone m.in. w pistolety zapobiegające niekontrolowanemu wypływowi gazu w ilości większej niż 1 cm3. Konstrukcja takiego pistoletu umożliwia tankowanie tylko wtedy, kiedy jest on prawidłowo podpięty do zaworu wlewowego w pojeździe - mówi Slawomir Adamski, Kierownik ds. Bezpieczeństwa SFR Polska.

Chociaż przepisy nie nakładają takiego obowiązku, w celu zminimalizowania zagrożeń Statoil Fuel & Retail Polska będzie wymagać od swoich klientów stosowania rękawic ochronnych. Rękawice takie można już nabyć na ww. stacjach w korzystnej cenie.

Instalacje LPG na stacjach Statoil zostały również wyposażone w dodatkowy zawór odcinający dopływ gazu oraz przycisk alarmowy pozwalający wezwać obsługę w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Stanowiska do tankowania LPG są stale monitorowane, umożliwiając obsłudze bieżącą obserwację tego, co dzieje się przy dystrybutorze.


4trucks.pl / Statoil Fuel & Retail Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL