Continental zapowiada nową erę w koncepcji ContiLifeCycle

Continental zapowiada nową erę w koncepcji ContiLifeCycle

Continental, międzynarodowy producent ogumienia i dostawca zaopatrujący branżę motoryzacyjną, zorganizował 19 listopada 2013 r. ceremonię otwarcia i przecięcia wstęgi z okazji otwarcia Zakładu ContiLifeCycle w Stöcken (dzielnica Hanoweru).

Pierwszy na świecie zakład tego typu jest połączeniem nowoczesnej linii bieżnikowania opon do autobusów i samochodów ciężarowych z instalacją do recyklingu gumy na skalę przemysłową. Niemieckie Federalne Ministerstwo Ochrony Środowiska uznało technologię opracowaną przez firmę Continental za innowację w ochronie środowiska.

Produkując opony bieżnikowane o parametrach porównywalnych z nowym ogumieniem, Continental dokonuje strategicznego posunięcia i zapowiada początek nowej ery swojej koncepcji ContiLifeCycle. - Kiedy uruchamialiśmy ten projekt, naszym celem było zbliżenie efektów stosowania koncepcji ContiLifeCycle do parametrów uzyskiwanych w produkcji nowych opon. W ciągu niespełna 18 miesięcy zaplanowaliśmy i zbudowaliśmy obiekt, który nie tylko zaspokoił nasze potrzeby, ale także przesunął granice możliwości technologicznych. W Zakład ContiLifeCycle zaangażowaliśmy całą naszą wiedzę w zakresie projektowania i produkcji ogumienia, osiągając nowy poziom pod względem parametrów i charakterystyki produktów - mówi Nikolai Setzer, członek Zarządu Continental i szef Działu Ogumienia. Tę znakomitą charakterystykę uzyskaliśmy dzięki wykorzystaniu technologii stosowanej przy produkcji nowych opon Continental, a także udoskonaleniu dotychczasowych metod bieżnikowania.

Docelowe moce produkcyjne nowego zakładu bieżnikowania zlokalizowanego w dzielnicy Hanoweru - Stöcken mają wynieść 180 000 bieżnikowanych opon rocznie. - Dla nas Zakład ContiLifeCycle Plant stanowi centrum kompetencyjne ogólnoświatowego działu LifeCycle. Wyjątkowy zespół pracujący w działach Badań i Rozwoju, Produkcji, Techniczno-Konstrukcyjnym, oraz Zarządzania Jakością w Stöcken rozwija i doskonali rozwiązania wprowadzane później w innych centrach ContiLifeCycle, takich jak Petaling Jaya (Malezja), Cuenca (Ekwador) i Morelia (Meksyk). Na terenie zakładu uruchomiliśmy również stacjonarny ośrodek szkoleniowy - Akademię ContiLifeCycle - dostępny zarówno dla naszych pracowników, jak i dla innych firm. Akademia prowadzi szkolenia na różne tematy związane z bieżnikowaniem - powiedział dr Andreas Esser kierujący Działem Ogumienia do Pojazdów Użytkowych w firmie Continental.

W Zakładzie ContiLifeCycle realizowany jest też opracowany przez Continental proces recyklingu pyłu powstającego na linii bieżnikowania. - Zwulkanizowany pył poddajemy szeregowi procesów służących odwróceniu procesu wulkanizacji. Odzyskany materiał ma tak wysoką i możliwą do kontroli jakość, że bez wahania dodajemy go do mieszkanki gumy oponiarskiej - wyjaśnia dr Boris Mergell, wiceprezes ds. rozwoju i produkcji ogumienia do pojazdów użytkowych w firmie Continental. Odpady powstające w procesie szorstkowania w nowym zakładzie ContiLifeCycle będą w całości trafiały do instalacji recyklingu. Dzięki temu ilość odpadów zmniejszy się o ponad 80 procent, co oznacza także znaczne ograniczenie emisji CO2.

- Dzięki oponom ContiRe ze Stöcken oferujemy naszym klientom ekonomicznie i ekologicznie zrównoważony asortyment produktów. Zakład ContiLifeCycle stosuje przyjazne dla środowiska technologie i racjonalnie wykorzystuje surowce, zaś gotowym produktom o niskich oporach toczenia towarzyszy szeroka gama usług - podkreśla Christian Sass, dyrektor Działu Bieżnikowania w firmie Continental. Wszystkie te czynniki prowadzą do realizacji głównego celu koncepcji ContiLifeCycle: uzyskania najniższych, całkowitych kosztów jazdy dla operatorów flotowych.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL