Nowa gama Renault Trucks na targach Solutrans

Nowa gama Renault Trucks na targach Solutrans

W dniach 19-23 listopada w Lyonie, odbywają się targi Solutrans, podczas których Renault Trucks prezentuje nową gamę pojazdów Euro 6 wraz z atrakcyjnym pakietem rozwiązań transportowych.

Co więcej, oprócz modeli T,C i K , na stoisku francuskiego producenta można również oglądać gamę D z kabiną o szerokości 2m. Imponujące stoisko o powierzchni 1300 m² znajduje się w hali 4.2. Warto je odwiedzić, bo dla klientów producent przygotował jazdy testowe.

Zaprojektowana i wyprodukowana przy ścisłej współpracy z 50 klientami z różnych zakątków świata nowa gama Renault Trucks, to doskonałe narzędzie do pracy dla wszystkich przewoźników. Według francuskiego producenta, pojazd ciężarowy musi przynosić zysk i musi być narzędziem niezwodnym i powinien stanowić powód do dumy dla każdego kierowcy. Aby wcielić tę ideologię w życie, Renault Trucks oferuje swoim klientom całkowicie odmienioną gamę pojazdów dalekobieżnych, dystrybucyjnych i budowlanych.

Jako że Solutrans odbywa się w Lyonie, gdzie Renault Trucks prowadzi swą działalność od ponad 100 lat, producent uważany jest za nieoficjalnego gospodarza tych targów. Jest to więc idealna okazja do zaprezentowania nowej oferty, poszerzonej o pojazd dystrybucyjny z kabiną o szerokości 2 m, o DMC 3,5-7,5 tony, wyposażony w silnik DTI 3 Euro 6 o mocy 150-180 KM oraz 6-biegową skrzynię biegów (manualną lub zautomatyzowaną w przypadku modelu o DMC 7,5t).

Podczas prac nad nową gamą, w trosce o wydajność, solidność i rentowność, Renault Trucks podjęło współpracę z czołowymi producentami nadwozi. Na ich stoiskach, goście odwiedzający targi nierzadko oglądają pojazdy Renault Trucks z zabudowami dostosowanymi do różnego typu działaności.

Na podwoziach Renault Trucks można montować wszystkie typy zabudowy. Dzięki wstępnie nawierconym otworom oraz braku jakichkolwiek niestandardowych elementów nad ramą, praca firm zabudowujących została znacznie ułatwiona. Co więcej, w projekcie nowych pojazdów uwzględniono możliwość montażu modułów elektrycznych na potrzeby producentów nadwozi.

Nowa oferta Renault Trucks, to nie tylko odmieniona gama pojazdów, ale także pakiet usług, dzięki którym klienci mogą z łatwością kontrolować swoje koszty. Optifuel Solutions, aplikacja zawierająca zestaw narzędzi dedykowanych redukcji poziomu zużycia paliwa oraz narzędzie telematyczne Optifleet to rozwiąznia, które gwarantują przewoźnikom długofalowe oszczędności. Co więcej, poprzez finansowanie, ubezpieczenie oraz kontrakty serwisowe na korzystnych warunkach, Renault Trucks zapewnia klientom maksymalną mobilność ich pojazdów poraz daje możliwość kontrolowania wydatków.

Poza pojazdami Master i Maxity, które nie muszą spełniać normy Euro 6, wszystkie modele zaprezentowane na stoisku Renault Trucks pochodzą z nowej gamy,. Dodatkowo, goście mogą obejrzeć przekrój najnowszej kabiny modelu „T”.


4trucks.pl / Renault Trucks

Przeczytaj też:
Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Renault Trucks z trzecią elektryczną ciężarówką

Oprócz modeli Renault Trucks D ZE i D Wide ZE o masie 16 i 26 ton, produkowanych seryjnie od 2020 roku, dostępny jest już model D Wide ZE o masie 19 ton. Producent oferuje również szerszą gamę rozstawów osi dedykowanych do zabudów chłodniczych.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks z kabina Low Entry

Wraz z europejską prezentacją modelu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab) powiekszyła sie gama elektrycznych Renault Trucks.

Jakie nowości w gamie ciężarówek Renault Trucks modeli T, T High, C i K?

Już za dziesięć dni Renault Trucks zaprezentuje ewolucję gamy ciężarówek modeli: T, T High, C i K.

Kontrola kierowców ciężarówek na odległość już niebawem

Kierowców zawodowych na polskich drogach może ukarać kilka organów. To m.in.: policja i Inspekcja Transportu Drogowego. Ich uprawnienia częściowo się pokrywają.

Renault Trucks - program nowych ciężarówek długodystansowych na 2021 rok

Renault Trucks zmienia swoje pojazdy modele: T, T High, C i K w 2021, wprowadzając szereg ważnych zmian.

Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania

Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.

 

Od 2023 roku oferta Renault Trucks w 100% elektryczna będzie oferowana w każdym segmencie branży transportowej

Renault Trucks chce rozszerzyć elektryfikację swoich pojazdów do wszystkich zastosowań, poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Bruno Blin, prezes Renault Trucks.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje