Czworonożni specjaliści wywęszyli kontrabandę

Czworonożni specjaliści wywęszyli kontrabandę

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska w pobliżu polsko-litewskiej granicy udaremnili 2 próby przemytu papierosów o wartości rynkowej 300 tysięcy złotych.

W obu przypadkach do wykrycia kontrabandy przyczyniły się czworonożni specjaliści pracujący w Służbie Celnej - owczarki belgijskie Gotam i Andi.

Najpierw funkcjonariusze zatrzymali do kontroli i prześwietlili promieniami RTG ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych, załadowanego artykułami spożywczymi. Podczas szczegółowego sprawdzania ciężarówki celnicy z Budziska wraz z owczarkiem belgijskim Gotamem odkryli skrytkę w podłodze naczepy, w której 57-letni Litwin przemycał 5 tysięcy paczek papierosów.

Kolejny zatrzymany w Budzisku przemyt był znaczenie większy. W polskiej ciężarówce jadącej z Estonii do Niemiec, celnicy, którym pomagał owczarek Andi znaleźli blisko 25 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kontrabanda ukryta była w transporcie specjalnie przerobionych, drewnianych drzwi.

W obu przypadkach Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do magazynu Urzędu Celnego w Suwałkach. Celnicy zabezpieczyli również ciężarówki wraz z naczepami.

Przemyt takiej ilości papierosów zagrożony jest karą pozbawienia wolności, karą grzywny oraz utratą nielegalnego towaru i samochodów służących do jego transportu.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL