Bezpiecznie przez zimę

Bezpiecznie przez zimę

Bezpieczeństwo jest priorytetem w transporcie pasażerskim. Szeroki zakres różnorodnych zadań, jakim sprostać muszą autobusy na drogach krajowych, regionalnych i miejskich, przekłada się na wysokie wymagania wobec opon.

Continental aby sprostać różnorodnym wymaganiom klientów oferuje pełne pokrycie produktów do wszystkich rodzajów autobusów.

Nowa opona Conti UrbanScandinavia posiada wszystkie najważniejsze cechy, jakimi odznaczać się musi ogumienie do użytku miejskiego. Opona nadaje się do montażu na wszystkich osiach autobusów wykorzystywanych w transporcie publicznym. Conti UrbanScandinavia HA3 doskonale spisuje się na zimowych drogach, ponieważ wyposażono ją w liczne krawędzie i lamele. Ponieważ autobusy miejskie muszą kursować punktualnie w każdych warunkach pogodowych, Continental poleca tę właśnie oponę do użytku w zimowych warunkach.

- Operatorzy flot autobusowych mają możliwość wyboru najbardziej dogodnego rozwiązania z oferty firmy Continental, zapewniającego najlepsze osiągi w zimowych warunkach, stworzonego specjalnie z myślą o transporcie pasażerskim.- podkreśla Grzegorz Jeziak, szef Marketingu i Sprzedaży opon ciężarowych i autobusowych w Polsce.

Chociaż ustawodawcy z wielu państw Europy nakazują wyłącznie montowanie opon zimowych na osiach napędowych, Continental zaleca używanie specjalnie zaprojektowanych opon zimowych na wszystkich osiach. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo pojazdów, kierowców i pasażerów, dzięki której uniknąć można kosztownych opóźnień.

Do produkcji zimowych opon autobusowych wykorzystywana jest niezwykle elastyczna, naturalna mieszanka gumowa, która nie twardnieje nawet w temperaturach do -60° C. Miękka mieszanka powoduje, że opona doskonale przylega do nawierzchni, a zimowy bieżnik wyraźnie poprawia przyczepność w warunkach zimowych.

Autobusy turystyczne nie mają ferii zimowych zwłaszcza, że wielu przewoźników świadczy swoje usługi w kurortach narciarskich. Dotarcie do ośrodków sportowych nieraz wymaga przebycia zaśnieżonych lokalnych dróg, co jest klasycznym zadaniem dla zimowych opon autobusowych Continental.

Continental jest jedynym producentem opon autobusowych, którego oferta obejmuje ogumienie do wszystkich typów autobusów, we wszystkich rozmiarach. Firma z Hanoweru od 2010 roku oferuje zimowe ogumienie do autobusów turystycznych i regionalnych: HSW2 Coach. Opony te mogą być wykorzystywane na wszystkich osiach pojazdów. Zapewniając trakcję lepszą nawet o 20%, opona Continental HSW2 Coach jest liderem w swojej klasie.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL