Wskaźnik PMI a logistyka

Wskaźnik PMI a logistyka

Indeks PMI dla polskiego przemysłu w październiku nieznacznie wzrósł. Pozwala to branży TSL z ostrożnym optymizmem patrzeć na koniec 2013 roku.

- Obserwujemy, że powoli poprawia się kondycja polskich przedsiębiorstw, głównie w przypadku eksportu towarów. Mogą to być pozytywne symptomy, że okres stagnacji zaczyna się kończyć. Jednak na pewno warto zachować biznesową ostrożność i być gotowym na różne scenariusze - mówi Tomasz Cegielski, dyrektor Biznesu Lądowego w DB Schenker Logistics. - Patrząc na ostatni rok i obecną sytuację na rynku, prognozujemy również, że koszty usług transportowo-logistycznych wzrosną w nadchodzącym roku od 5 do 7%. - dodaje Tomasz Cegielski.

Przedświąteczne poruszenie w logistyce
Branża TSL starannie przygotowuje się do nadchodzącego szczytu związanego z okresem świąteczno-noworocznym. - Widoczna jest mobilizacja operatorów i wzmożony popyt na środki transportu. Spodziewamy się, że podobnie jak w minionych latach - liczba nadawanych przesyłek wzrośnie o około 30 %. To egzamin dla całej branży, operatorzy logistyczni muszą w tym szczególnym czasie zapewnić klientom wysoką terminowość i niezawodność dostaw oraz szybki przepływ informacji - wskazuje Tomasz Cegielski, dyrektor Biznesu Lądowego w DB Schenker Logistics.

Mniej a częściej
Rośnie sektor przewozów drobnicowych, zwłaszcza w dostawach międzynarodowych w związku z rozwojem eksportu. Cześć firm odchodzi od rozwiązań całopojazdowych, ponieważ częstsze i mniejsze dostawy drobnicowe dają klientom większą elastyczność i pozwalają im lepiej zarządzać swoim budżetem.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL