WITD: Magnes i dodatkowo rażące naruszenia czasu pracy kierowców

WITD: Magnes i dodatkowo rażące naruszenia czasu pracy kierowców

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku.

W dniu 30 października 2013 r. w miejscowości Białystok inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku dokonali kontroli pojazdu ciężarowego należącego do przewoźnika irlandzkiego.

W wyniku analizy danych zawartych na wykresówkach okazanych przez kierowców, obywateli Rumunii, stwierdzono szereg naruszeń czasu pracy:
- skrócenie dziennego czasu odpoczynku przy wykonywaniu przewozu drogowego o 4 godziny i 36 minut (każdy z kierowców), o 1 godzinę i 18 minut, o 1 godzinę i 35 minut, o 1 godzinę i 19 minut;
- przekroczenie maksymalnego dziennego okresu prowadzenia pojazdu o 7 godzin i 9 minut.

Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że jeden z kierowców ingerował w pracę urządzenia rejestrującego zainstalowanego w pojeździe wskutek czego nastąpiła zmiana wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Podczas jazdy tachograf rysował odpoczynek. Dodatkowo kierujący nie okazał wymaganego do kontroli dokumentu wymienionego w art. 87 Ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym.
Kierowcy za powstałe naruszenia zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości 4400zł. W stosunku do przedsiębiorcy wykonującego przewóz drogowy zostało wszczęte wyjaśniające postępowanie administracyjne. Na poczet kary wpłacona została kaucja w wysokości 4200zł.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL