Continental otwiera nową fabrykę opon w Rosji

Continental otwiera nową fabrykę opon w Rosji

W dniu 29 października 2013 r. firma Continental oficjalnie ogłosiła otwarcie swojej nowej fabryki w Kałudze. Moc produkcyjna zakładu wyniesie 4 miliony opon rocznie.

Firma Continental - największy na świecie dostawca rozwiązań technologicznych dla przemysłu motoryzacyjnego - oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie produkcji seryjnej w nowej fabryce w Kałudze. Budowę zakładów rozpoczęto 29 listopada 2011 r. W uroczystości inaugurującej przedsięwzięcie wzięli udział Nikolai Setzer - Członek zarządu firmy Continental, szef Departamentu Dywizji Opon - i Maxim Akimov - wiceminister administracji Federacji Rosyjskiej. W ciągu zaledwie dwóch lat, zgodnie z harmonogramem zakończono budowę obiektu i rozpoczęto produkcję.

Jednym z kluczowych celów firmy Continental jest ekspansja na szybko rozwijających się rynkach BRIC. Firma inwestuje obecnie ponad miliard euro w zwiększanie swych mocy produkcyjnych na całym świecie, mając za cel znaleźć się w pierwszej trójce największych światowych graczy w branży do 2025 r. Aby wcielić w życie te ambitne plany, Continental zamierza docelowo wybudować 10 nowych fabryk. W 2011 r. uruchomiono zakłady w chińskim mieście Héféi, budowa nowej fabryki trwa w amerykańskim Sumter, a obiekt w rosyjskiej Kałudze już rozpoczął produkcję.

- Nowa fabryka w Kałudze jest kluczowym elementem strategii rozwoju firmy Continental w Rosji. To również ukłon w kierunku Klientów i wypełnienie naszych zobowiązań wobec producentów samochodów w regionie - podkreślił Nikolai Setzer, - Jestem bardzo szczęśliwy mogąc wziąć udział w dzisiejszej ceremonii, ponieważ uczestniczyłem również w uroczystości inaugurującej budowę w 2011 r. Widzę jak ogromna pracę wykonano w ciągu tych dwóch lat. W imieniu zarządu, pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wobec zespołu i partnerów uczestniczących w realizacji tego przedsięwzięcia.

Kaługa jest ważnym ośrodkiem branży motoryzacyjnej. Swoje zakłady mają tu tacy europejscy potentaci jak Volkswagen, PSMA, czy Volvo Trucks.

- Dwie trzecie produkcji trafi poprzez sieć sprzedaży na rynek wymiany, a pozostała jedna trzecia dostarczona zostanie producentom samochodów. Głównym wyróżnikiem firmy Continental na tle konkurencji będzie nie tylko zlokalizowana w regionie fabryka, ale również najwyższa europejska jakość. Rosyjscy klienci otrzymają produkty z certyfikatem ISO/TS 16949 - wyjaśnia szef biura sprzedaży na Rosję i prezes OOO "Continental Tires RUS" Jaron Wiedmaier.

W Kałudze Continental będzie produkować opony trzech należących do jego grupy marek: Continental, Gislaved i Matador. Klienci otrzymają pełne spektrum typów i rozmiarów opon, jakie wykorzystuje się współcześnie w Rosji. Początkowo, około 30-40% produkcji stanowić będą opony letnie, a około 60-70% opony zimowe.

Z końcem bieżącego roku, liczebność personelu w fabryce wyniesie 600 osób, a w 2014 r. zakłady "Continental Kaługa" zapewniać będą łącznie 800 miejsc pracy.

Obecnie, w Kałudze znajdują się już trzy zakłady firmy Continental. Oprócz nowej fabryki "Continental Kaługa", inwestuje w rozwój linii produkcyjnych w zakładach OOO "Continental Automotive Systems RUS", produkujących m.in. podzespoły elektroniczne do samochodów. Continental kończy również budowę fabryki ContiTech, wytwarzającej systemy klimatyzacyjne i wspomagania układów kierowniczych.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL