WITD: Bez prawa jazdy przewoził pasażerów w autobusie

WITD: Bez prawa jazdy przewoził pasażerów w autobusie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu.

W dniu 29.10.2013 r. około godziny 6:00 w miejscowości Skarszyn, inspektorzy z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę drogową autobusu przewożącego pracowników jednej z wrocławskich fabryk do miejscowości Czeszów. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada wymaganej do kierowania autobusem kategorii prawa jazdy "D". Dodatkowo ustalono, że przewoźnik nie posiada wymaganej przepisami licencji na transport drogowy osób, ani zezwolenia na przewozy regularne specjalne wymaganego przy przewozach pracowniczych.

Za stwierdzone podczas kontroli naruszenia wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Na kierowcę za brak uprawnień w tym za brak badań lekarskich i psychologicznych, nałożono mandaty karne na łączną kwotę 1100 zł. Dodatkowo inspektorzy zatrzymali dokument pojazdu w związku z nadmiernie zużytym bieżnikiem opon, pękniętym kloszem lampy oraz brakiem wpisów w dowodzie rejestracyjnym danych dotyczących masy własnej i ładowności kontrolowanego autobusu.


4trucks.pl / WITD Wrocław

Przeczytaj też:
Kierowca ciężarówki jechał na załadunek i trafił na kontrolę

Magnes, brak przeglądu samochodu i legalizacji tachografu.

Kierowca ciężarówki podał nie swoje dane podczas kontroli

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Fałszywe dane osobowe kierowcy

W dniu 6 września 2018roku w godzinach porannych na obwodnicy Kłodzka inspektor kłodzkiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd przewożący meble.

29 Stolik Inspekcyjny
Wojewódzki Ispektorat Transportu Drogowego odpowiada na pytania Łotewski kierowca na promilach

W dniu 9 sierpnia 2016 r. inspektorzy kłodzkiego oddziału WITD we Wrocławiu prowadząc działania kontrolne przy drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jeleniów, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów złożony z samochodu ciężarowego i przyczepy ciężarowej należący do łotewskiego przewoźnika.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL