Ulepszenia w autobusach turystycznych Volvo

Ulepszenia w autobusach turystycznych Volvo

Oba modele autobusów Volvo dla ruchu międzymiastowego i turystycznego - Volvo 9700 i Volvo 9900 zostały zmodernizowane w kilku obszarach.

Niektóre z najważniejszych modyfikacji to nowy silnik zgodny z europejską normą emisji spalin Euro 6, nowa konstrukcja przodu i tyłu pojazdu, nowe lusterka wsteczne i niższa masa.

Dzięki nowemu silnikowi o pojemności 11 litrów zgodnemu z normą Euro 6, Volvo Buses spełnia nie tylko przyszłe europejskie wymogi emisji, ale redukuje również zużycie paliwa w swoich autobusach międzymiastowych o 2%. Zmniejszy się również poziom hałasu. Równocześnie unowocześniono wygląd obu modeli: Volvo 9700 i Volvo 9900. Przód pojazdu ma bardziej aerodynamiczny kształt w porównaniu do wcześniejszej wersji, ma nową pokrywę i nowy, bardzo widoczny symbol Volvo. Tył otrzymał nowy spojler, tylną szybę, pokrywę silnika i zderzak.

Lepsza widoczność dla kierowcy
Nowa instalacja kamery tylnej i nowe lusterka wsteczne zapewniają kierowcy lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Dostępna jest opcja dodatkowego oświetlenia nad przednimi drzwiami oraz wyposażenie w funkcję elektrycznego sterowania lusterek wstecznych z fotela kierowcy. Jesienią wprowadzone zostaną nowe światła przeciwmgielne ze zintegrowaną funkcją oświetlania przedniej bocznej strony pojazdu podczas manewru skrętu autobusu, które sprawią, że jazda po zmroku w gęsto zamieszkałym terenie stanie się bezpieczniejsza.

Niższa masa oszczędza paliwo
Oprócz niższej masy, osiągniętej dzięki nowemu, lżejszemu silnikowi, firma Volvo Buses wprowadziła kilka innych rozwiązań obniżających masę. W porównaniu z wersją poprzednią, przykładem jest tu najnowsza generacja foteli pasażerskich, która redukuje całkowitą masę pojazdu o blisko 120 kg.


4trucks.pl / Volvo Bus Corporation

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL