Zgoda Komisji Europejskiej na działalność LOTOS - Air BP Polska

Zgoda Komisji Europejskiej na działalność LOTOS - Air BP Polska

Komisja Europejska zaaprobowała 14.10.2013 (poniedziałek) porozumienie między Grupą LOTOS a BP Europa o utworzeniu spółki joint-venture.

Nowa spółka zarządza dostawami, logistyką i sprzedażą paliwa lotniczego w Polsce.

- Jest to jeden z konsekwentnie realizowanych etapów rozwoju naszej spółki i biznesu sprzedaży paliwa lotniczego w Polsce. Zależy nam na umocnieniu naszej pozycji rynkowej - mówi Artur Warsocki, dyrektor naczelny LOTOS Tank S.A. - Do tej pory uruchomiliśmy operacje tankowania do skrzydła na warszawskim Okęciu. Sfinalizowaliśmy wejście na krakowskie lotnisko w Balicach. Działamy również w gdańskim porcie lotniczym oraz dostarczamy hurtowo paliwo do kilku innych portów lotniczych prowadzących operacje tankowania w własnym zakresie.

Air BP - pion paliw lotniczy koncernu BP oraz Grupa LOTOS zawarły w czerwcu br. porozumienie o utworzeniu spółki typu joint-venture powstałej dzięki zbyciu przez Grupę LOTOS 50% udziałów w LOTOS Tank na rzecz Air BP. Po finalizacji transakcji spółka LOTOS Tank będzie kontynuowała swoją działalność pod nazwą LOTOS - Air BP Polska.

LOTOS - Air BP Polska ma kontynuować swoją działalność na lotniskach w Gdańsku (GDN), Warszawie (WAW) i Krakowie (KRK) oraz planuje rozpocząć operacje w Katowicach (KAT) i Modlinie (WMI). Nowa spółka będzie wykorzystywała atuty takie jak międzynarodowa baza klientów i doświadczenie Air BP oraz znajomość rynku lokalnego Grupy LOTOS i jej możliwości w zakresie efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.


4trucks.pl / LOTOS S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL