TomTom Traffic

TomTom Traffic

Niezależne badania potwierdzają dokładność usługi TomTom Traffic.

Opublikowane w zeszłym tygodniu niezależne badania porównawcze nad dokładnością informacji o ruchu drogowym, jakich dostarczają systemy nawigacyjne dostępne w Stanach Zjednoczonych, potwierdziły, że aplikacja TomTom Navigation dla iPhone’a oraz przenośne urządzenie nawigacyjne GO 2535 podają najdokładniejsze dane czasu rzeczywistego w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

Instytut badań nad transportem na Uniwersytecie Michigan (UMTRI) przeprowadził "polowanie na korki" z wykorzystaniem sześciu popularnych aplikacji mobilnych i urządzeń GPS, aby przeanalizować dokładność dostarczanych przez nie danych o zatorach i incydentach drogowych. TomTom uzyskał najlepszy wynik, dokładnie identyfikując największą liczbę korków i osiągając najniższy współczynnik błędów w porównaniu z konkurentami.

- Przejeżdżając przez te same korki jednocześnie ze wszystkimi urządzeniami, nasze badania określiły dokładność każdego systemu GPS w zakresie raportowania zatorów, pokazując, jak różne były ogólne wyniki - powiedział Bruce M. Belzowski, asystent badawczy z Uniwersytetu Michigan. - Ogółem urządzenie i aplikacja firmy TomTom podawały najbardziej dokładne informacje o ruchu drogowym.

Badania "Stuck in traffic" zakończyły się następującymi wynikami :
• Przenośne urządzenie nawigacyjne GO 2535 oraz aplikacja mobilna TomTom precyzyjnie zidentyfikowały odpowiednio 67 i 66 proc. korków w porównaniu z 52 proc. w przypadku Google, 38 proc. przypadku Inrix. Przetestowane urządzenia nawigacyjne Garmin dokładnie wskazały 22 i 4 proc. korków.
• TomTom uzyskał też najwyższy wynik (76 proc.) w przypadku korków na autostradach. TomTom dokładnie zgłosił 86 proc. dużych korków na autostradach i nie pominął żadnego zmierzonego korka w tej kategorii.

- Wyniki badań Uniwersytetu Michigan jasno pokazują, że urządzenia z usługą TomTom Traffic zapewniają kierowcom bardziej precyzyjne informacje o ruchu, co przekłada się na szybsze podróże, dokładniejsze godziny przyjazdu i ogólnie większy komfort jazdy - powiedział Charles Cautley, dyrektor zarządzający TomTom Automotive.

Pełen raport z badań można znaleźć pod adresem: http://umtri.umich.edu/what-were-doing/news/umtri-report-analyzes-real-time-traffic-capabilities-personal-navigation


4trucks.pl / TomTom

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL