Mniej wypadków w 2013 roku? Kierowcy tak trzymać!

Mniej wypadków w 2013 roku? Kierowcy tak trzymać!

Choć na tle Europy nadal wypadamy blado, to w Polsce z roku na rok spada liczba wypadków i ofiar śmiertelnych.

Zmierzamy w dobrym kierunku, ale czy w 2013 rok wpisze się w tę dobrą tendencję? Wstępne statystyki Policji pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze. Czas na małe podsumowanie.

Według danych Policji w okresie od stycznia do lipca 2012 w Polsce doszło do 20 266 wypadków - w analogicznym okresie w 2013 roku doszło do 18 316 wypadków. Oznacza to, że liczba wypadków spadła z 2012 na 2013 o ok. 10%. Jak wyglądało to w poszczególnych miesiącach? Największe 17-procentowe spadki odnotowano na początku roku, czyli w styczniu, lutym i marcu. Tylko w czerwcu 2013 doszło do większej liczby wypadków niż w czerwcu 2012 roku - różnica jest stosunkowo nieduża (1,4%), ale pokazuje, że każdy, nawet najlepszy trend może się szybko odwrócić.

Na optymizm za wcześnie
Do końca roku 2013 pozostało jeszcze dużo czasu i wciąż czekamy na dane z pozostałych miesięcy - czyli od sierpnia do grudnia. Przez ten czas może się jeszcze wiele zdarzyć. Nadchodzący jesienny okres jest dla zmotoryzowanych szczególnie trudny. - Statystycznie największe natężenie wypadków przypada na wrzesień i październik więc znajdujemy się dokładnie w środku "czarnego okresu", a przed nami jeszcze Święto Zmarłych - mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl - Na popadanie w hurraoptymizm jest trochę za wcześnie, ale warto aby informacje o zmniejszeniu liczby wypadków potraktować jako motywację do rozsądnej i bezpiecznej jazdy - dodaje Florkowska.


4trucks.pl / Korkowo.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL