WITD: Przeładowany na karcie szefa

WITD: Przeładowany na karcie szefa

W dniu 19 września 2013r. inspektorzy transportu drogowego z oddziału terenowego w Lesznie prowadzili czynności kontrolne na drogach powiatowych w rejonie Dolska.

Kontrole prowadzono po informacjach o notorycznym łamaniu zakazów przejazdu pojazdów o masie rzeczywistej powyżej 20 ton przez pojazdy obsługujące okoliczne żwirownie.

Już pierwszy pojazd zatrzymany na drodze prowadzącej w kierunki wsi Trąbinek potwierdził problem. Załadowany pojazd zważono za pomocą wag przenośnych. Stwierdzono, że dopuszczalna masa całkowita czteroosiowego pojazdu przekroczona jest o ponad 6 ton. O ponad 6 ton przekroczony jest również dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej. Co więcej - w trakcie kontroli ustalono, że kierujący od prawie dwóch miesięcy posługuje się kartą do tachografu właściciela firmy i rażąco narusza przepisy związane z czasem pracy kierowców.

Kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł. Wobec przewoźnika i załadowcy zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Za stwierdzone naruszenia przepisów przewoźnikowi grozi kara w łącznej wysokości 22 000 złotych.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL