Przemyt w autobusie

Przemyt w autobusie

Siedleccy policjanci podczas przeprowadzonych w czwartek wspólnych działań z funkcjonariuszami Izby Celnej ujawnili i zabezpieczyli ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kontrabanda była przewożona w autobusie rejsowym należącym do jednej z siedleckich firm transportowych, a jej właścicielem był kierowca autobusu.

We wczesnych godzinach rannych, w miejscowości Wojnów siedleccy funkcjonariusze podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Izby Celnej przeprowadzili kontrolę autobusu rejsowego należącego do jednej z siedleckich firm transportowych. Podczas kontroli ujawniono w nim ponad 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Następnie funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania kierowcy, gdzie w trakcie przeszukania znaleziono kolejne 17 tysięcy paczek takich papierosów.

Sprawcą przemytu i jednocześnie właścicielem okazał się kierowca autobusu, 31-letni mieszkaniec gm. Mordy. Jak wynika z ustaleń, papierosy przemycane przez zatrzymanego mężczyznę trafiały do nielegalnego obrotu.

Straty Skarbu Państwa powstałe z tytułu należnego podatku VAT, akcyzy oraz cła wyliczono wstępnie na kwotę ponad 380 tysięcy złotych. Zatrzymany 31-latek odpowie za przestępstwo skarbowe.


4truck.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL