WITD: Niepokojące wyniki nocnych działań kontrolnych

WITD: Niepokojące wyniki nocnych działań kontrolnych

Podczas działań kontrolnych w godzinach nocnych w dniu 4-5.09.2013 r. prowadzonych przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku skontrolowano w sumie 25 pojazdów.

Aż 4 kierowców używało niedozwolonych urządzeń dodatkowych wpływających na niewłaściwe funkcjonowanie urządzenia rejestrującego w postaci magnesów oraz wyłączników tachografu, za pomocą których rejestrowany był odpoczynek zamiast okresu prowadzenia pojazdu. Każdy z kierowców, który korzystał z niedozwolonego urządzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości po 2000 zł.

Skala tego niebezpiecznego dla innych użytkowników dróg zjawiska tj. praktycznie co szósty kierowca, potwierdza fakt, że po ostatnich zmianach zapisów Ustawy o transporcie drogowym kwota 2000 zł w żaden sposób nie odstrasza kierowców od stosowania takich praktyk oraz nie jest adekwatna do szkodliwości czynu. Każdy z uczestników ruchu drogowego zdaje sobie sprawę jak kończą się wypadki z udziałem 40 tonowego zespołu pojazdów prowadzonego przez niewyspanego kierowcę.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL