Remont autostrady A4

Remont autostrady A4

GDDKiA informuje o remoncie na odcinku od Katowic do Chorzowa w dniach od 22 do 26 sierpnia br. Prace remontowe rozpoczeły się 22 sierpnia br. około godziny 20:00.

Zrealizowanie remontu jeszcze w okresie wakacyjnym umożliwi powracającym z wakacji na przejazd po nowym wyremontowanym odcinkiem autostrady. Mniejsze natężenie ruchu w okresie wakacyjnym nałożonym w części na czas weekendu skutkowało będzie również mniejszymi opóźnieniami w czasie przejazdu po wyznaczonym objeździe remontowanego odcinka autostrady A4.

W przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków pogodowych lub niedających się przewidzieć czynników, prace zostaną wykonane w dwóch etapach. W pierwszej kolejności przeprowadzony będzie remont odcinka o długości około 2,5 km rozpoczynając na węźle Mikołowska w Katowicach. Drugi etap o długości koło 2 km będzie stanowił dokończenie odcinka Katowice Mikołowska - Chorzów Batory. Planowany termin realizacji drugi weekend września br. z uwagi na prawdopodobny zwiększony ruch powracających z wakacji w pierwszym weekendzie.

Na czas trwania robót ruch zostanie sprowadzony na jezdnie zbiorczo-rozprowadzające biegnące wzdłuż autostrady, posiadające po dwa pełno normatywne pasy ruchu. Objazd remontowanego odcinka dla relacji Kraków - Wrocław rozpacznie się na węźle Katowice "Mikołowska", powrót na jezdnie zasadniczą autostrady A4 nastąpi na węźle Chorzów "Batory". Prawdopodobne utrudnienia na W. Mikołowska w godzinach szczytu komunikacyjnego.

GDDKiA apeluje o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi w trakcie remontu.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL