WITD: Dolnośląskie motory w akcji

WITD: Dolnośląskie motory w akcji

Wyposażenie Inspekcji Transportu Drogowego wywoływało dużo emocji. Wykorzystanie motorów pozwala na mobilne przemieszczenie się Inspektorów po całym terenie działania WITD Wrocław.

Wpływ mobilnych kontroli na poprawę bezpieczeństwa jest znaczący:

22 lipca 2013 - działania kontrolne w Oławie inspektorzy w 3 przypadkach ujawnili przewóz towarów sypkich bez zabezpieczenia ładunku oraz w jednym przypadku bardzo duże wycieki płynów eksploatacyjnych.

24 lipca 2013 - w godzinach porannych patrol motocyklowy inspekcji transportu drogowego zauważył zespół pojazdów przewożący kostkę i krawężniki, które nie zostały zabezpieczone stanowiąc tym samym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pojazd w takim stanie poruszał się wcześniej po autostradzie. Kierowca będący jednoczenie przedsiębiorcą tłumaczył z rozbrajającą szczerością, że nie zabezpiecza ładunku z lenistwa i stara się przemknąć stałą trasą zanim wyjadą inspektorzy na drogę. Dziś się nie udało.

28 lipca 2013 - patrol motocyklowy zauważył na 130 km A4 przewożone w małej przyczepce podesty reklamowe, które nie zostały w ogóle zabezpieczone. Ponadto stwierdzono, że ani pojazd silnikowy, ani przyczepka nie spełniają wymogów prawa o ruchu drogowym. Z uwagi na duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu zakazano kierowcy dalszego przewozu tych elementów pojazdami nie dostosowanymi do tego, zatrzymano dwa dowody i ukarano kierującego grzywną.


4trucks.pl / WITD Wrocław

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL