WITD:Jazda bez karty i na cudzej karcie

WITD:Jazda bez karty i na cudzej karcie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku.

W dniu 5 sierpnia br. w miejscowości Sporysz na drodze wojewódzkiej nr 240, Inspektor Oddziału Wydziału Inspekcji w Chojnicach zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którym jak ustalono wykonywano przewóz art. spożywczych dla jednej z największych sieci marketów w Polsce, z m. Piotrków Trybunalski do m. Chojnice.

W momencie rozpoczęcia kontroli stwierdzono, że kierowca prowadził zespół pojazdów bez zalogowanej własnej karty kierowcy. W momencie zatrzymania jechał z zalogowaną kartą kierowcy swojego pracodawcy. Zaraz po zatrzymaniu pojazdu, przy wykonywaniu wydruku aktywności kierowcy za dzień 5 sierpnia 2013 r. inspektor stwierdził, że w tachografie jest zalogowana karta innej osoby niż kierowca. Kierowca używał karty swojego pracodawcy aby zafałszować swój czas pracy i prędzej dojechać na rozładunek. Kontrolujący nałożył na kierowcę mandat karny w kwocie 2000 zł.

Kolejną manipulację czasem pracy kierowcy stwierdzono w dniu 07 sierpnia 2013 r. w miejscowości Szumleś Królewski na drodze wojewódzkiej 221 w trakcie rutynowych działań kontrolnych. W trakcie kontroli pojazdu ciężarowego marki Mercedes - Benz stwierdzono, że na wyświetlaczu cyfrowego urządzenia rejestrującego znajduje się komunikat ". . . jazda bez karty . . . " a sam kierowca przyznał się, że nie posiada karty kierowcy. Kontrolujący nałożył na kierowcę mandat karny w kwocie 2000 zł i zakazał dalszej jazdy. Przewoźnik dostarczył na miejsce kontroli drugiego kierowcę posiadającego wymagane dokumenty i kartę kierowcy.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL