WITD:Jazda bez karty i na cudzej karcie

WITD:Jazda bez karty i na cudzej karcie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku.

W dniu 5 sierpnia br. w miejscowości Sporysz na drodze wojewódzkiej nr 240, Inspektor Oddziału Wydziału Inspekcji w Chojnicach zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którym jak ustalono wykonywano przewóz art. spożywczych dla jednej z największych sieci marketów w Polsce, z m. Piotrków Trybunalski do m. Chojnice.

W momencie rozpoczęcia kontroli stwierdzono, że kierowca prowadził zespół pojazdów bez zalogowanej własnej karty kierowcy. W momencie zatrzymania jechał z zalogowaną kartą kierowcy swojego pracodawcy. Zaraz po zatrzymaniu pojazdu, przy wykonywaniu wydruku aktywności kierowcy za dzień 5 sierpnia 2013 r. inspektor stwierdził, że w tachografie jest zalogowana karta innej osoby niż kierowca. Kierowca używał karty swojego pracodawcy aby zafałszować swój czas pracy i prędzej dojechać na rozładunek. Kontrolujący nałożył na kierowcę mandat karny w kwocie 2000 zł.

Kolejną manipulację czasem pracy kierowcy stwierdzono w dniu 07 sierpnia 2013 r. w miejscowości Szumleś Królewski na drodze wojewódzkiej 221 w trakcie rutynowych działań kontrolnych. W trakcie kontroli pojazdu ciężarowego marki Mercedes - Benz stwierdzono, że na wyświetlaczu cyfrowego urządzenia rejestrującego znajduje się komunikat ". . . jazda bez karty . . . " a sam kierowca przyznał się, że nie posiada karty kierowcy. Kontrolujący nałożył na kierowcę mandat karny w kwocie 2000 zł i zakazał dalszej jazdy. Przewoźnik dostarczył na miejsce kontroli drugiego kierowcę posiadającego wymagane dokumenty i kartę kierowcy.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Przeczytaj też:
Ciężarówki - nowe zasady na drogach w Niemczech

Od 1 stycznia 2019, kierowcy ciężarówek zapłacą również za obciążenia hałasem.

Kierowca ciężarówki ukarany grzywną w wysokości 71 668 euro za wyrafinowaną manipulację tachografem

Podczas kontroli transportowej przeprowadzonej przez duńską policję został skontrolowany samochód ciężarowy zarejestrowany w Słowenii.

Jesteś kierowcą na samozatrudnieniu, odpowiadasz jak przedsiębiorca

Kierowcy ciężarówek na samozatrudnieniu muszą być szczególnie ostrożni podczas kontroli drogowej.

Kierowca prowadził ciężarówkę z włączonym odpoczynkiem na tachografie

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Olsztyna zatrzymali kierowcę ciężarówki, który manipulował tachografem.

36 i 38 godzin za kierownicą ciężarówki

Mandat w wysokości 3600 euro otrzymał słoweński kierowca ciężarówki zatrzymany w ub. piątek na drodze A8 W Austrii.

Po nocnej kontroli ITD...

Wczoraj, 19 października br., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili nocne działania kontrolne, których celem było wykrywanie niedozwolonych ingerencji w zapisy tachografów.

Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

W pierwszy październikowy poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 89 w Gdańsku patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią.

Uszkodzony tachograf

W transporcie ciężkim bez tachografu jazda jest niemożliwa.

Polski transport po wakacjach - nowe regulacje prawne

Już 3 września kary za wybrane wykroczenia będą naliczane na nowo. A od października zaczną obowiązywać aktualne regulacje SENT.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL