Ogromny przemyt papierosów udaremnili celnicy z Dorohuska

Ogromny przemyt papierosów udaremnili celnicy z Dorohuska

Przemyt papierosów, ukrytych w drewnianych belkach, znajdujacych się w naczepie samochodu ciężarowego, udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku.

W czwartek wieczorem (01.08.) samochód ciężarowy, wiozący z Ukrainy do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku ładunek drewnianych elementów ogrodzeniowych, został skierowany do prześwietlenia na urządzeniu RTG.

Obraz jaki pojawił się na monitorach Służby Celnej nie pozostawiał wątpliwości, że w drewnianych konstrukcjach ukryto inny towar. Po rozłupaniu jednej z około trzech tysięcy drewnianych belek, znajdujących się na naczepie ciężarówki, funkcjonariusze natrafili na papierosy marki Regal. W jednej belce mieściło się 28 paczek papierosów z napisami w języku angielskim.

Z uwagi na wielkość ładunku, konieczne było wezwanie firmy rozładunkowej, która rozpoczęła rozładunek w piątek rano.

Wszystko wskazuje na to, że przemycane papierosy nie były przeznaczone na rynek polski. Opisy w języku angielskim i marka pozwalają sądzić, że miały one trafić do Wielkiej Brytanii.

Przyjmując takie założenie, można przypuszczać, że przemytnicy chcieli zarobić wielokrotność tego, co w Polsce. Cena papierosów marki Regal w Wielkiej Brytanii sięga bowiem nawet 8 funtów czyli 38 zł za paczkę.

Szacunkowa wartość rynkowa nielegalnych papierosów w Polsce to około 850 tys. zł.

To kolejny tak duży przemyt papierosów udaremniony przez funkcjonariuszy Służby Celnej na lubelskim odcinku granicy w ciągu ostatniego miesiąca. Na początku lipca w ładunku drewna na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Terespola celnicy znaleźli blisko 72 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL