Grupa DBK dostarcza pojazdy dla wojska

Grupa DBK dostarcza pojazdy dla wojska

W dniu 25 lipca br. w serwisie Warsaw Truck Center w Długołęce k. Wrocławia zostało wydanych 5 z 17 zamówionych pojazdów specjalistycznych dla wojska. 

Podpisana umowa pomiędzy DBK Sp. z o.o. a Jednostką Wojskową 4229 z Wrocławia obejmuje dostawę 15 samochodów DAF FA LF55.280G16 z zabudową chłodni, oraz 2 samochodów DAF FA LF55.280G16 z zabudową izotermy.

Samochody chłodnie zostały wyposażone w podwieszone pod sufitem szyny z 68 hakami. Służyć one będą do transportu głęboko mrożonych półtusz. Izotermy będą wykorzystywane do transportu pieczywa. Dostarczone pojazdy posiadają silniki o pojemności 6,8 litra i mocy 280 KM, sześciobiegową ręczną skrzynię biegów, tylne zawieszenie pneumatyczne, klimatyzację kabiny oraz niezależne od pracy silnika ogrzewanie kabiny. Zostały one wyposażone również w sprzęg do przyczepy. DBK Sp. z o.o., zgodnie z obowiązującymi przepisami, doposażyło samochody m.in. w gniazdo wysokoprądowe do podłączenia zasilania obcego ułatwiającego rozruch silnika przy niskim napięciu akumulatorów, drąg holowniczy, dwie gaśnice w opakowaniu ochronnym zgodne z BCE, oświetlenie maskujące pojazdy zgodne z normą NATO STANAG4381 oraz zbiornik paliwa o pojemności 200 litrów umożliwiający przejazd nawet 800 km przy pełnym załadunku. Kabiny samochodów i zabudowy zostały polakierowane obowiązującym dla pojazdów sił zbrojnych krajów członkowskich NATO kolorem o numerze RAL6006 półmat.

Samochody są przystosowane do przewożenia ich transportem morskim, lotniczym i kolejowym. Posiadają specjalne uchwyty do mocowania do platformy transportowej, a ich wymiary odpowiadają obowiązującej w Polsce skrajni kolejowej. Zabudowy, zarówno chłodni, jak i izotermy, zostały wykonane w firmie Plandex ze Stęszewa, natomiast agregaty wykorzystane w samochodach chłodni pochodzą z firmy Frigipol.


4trucks.pl / Grupa DBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL