GEFCO Rosja otwiera drugi oddział w Noworosyjsku

GEFCO Rosja otwiera drugi oddział w Noworosyjsku

GEFCO Rosja otworzyło drugi oddział dedykowany do obsługi transportów samochodów z Europy i Azji przez port handlowy w Noworosyjsku.

Nowa placówka, zajmująca 12 000 m2 powierzchni, świadczy klientom usługi w zakresie cotygodniowych dostaw pojazdów i części. Stanowi ona dobrą alternatywę dla tradycyjnego transportu drogą morską, który odbywa się przez Sankt Petersburg i Iljiczewsk na Ukrainie. Ponadto, taki transport pozwala producentom znacznie obniżyć koszty logistyczne i zoptymalizować terminy dostaw. Nowe biuro GEFCO w Noworosyjsku odpowiada za zarządzanie dostarczanym towarem, odprawę celną i magazynowanie pojazdów w terminalach portu NCSP (Novorossiysk Commercial Sea Port). GEFCO i NCSP planują wspólną rozbudowę infrastruktury ro-ro w Noworosyjsku.

Otwarcie nowego oddziału Automotive zbiegło się w czasie z innym wydarzeniem: do Noworosyjska po raz pierwszy zawinął statek Neptune Odyssey - jedna z największych w dziejach tego portu jednostek ro-ro do transportu pojazdów. Przypłynęły nim samochody PSA (Citroën C-Elysée, Peugeot 301, Peugeot Partner i Citroën Berlingo), które wprowadzono na pokład w hiszpańskim porcie Vigo. Partnerem GEFCO w przewozach cargo samochodów PSA do Noworosyjska została lokalna firma TMBC Logistics Ltd.


4trucks.pl / GEFCO

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL