Światowy Rekord Guinnessa - 3,01 l/100 km na oponach Continental

Światowy Rekord Guinnessa - 3,01 l/100 km na oponach Continental

Volkswagen Passat TDI Clean Diesel na oponach Continental ustanowił Światowy Rekord Gunnessa w kategorii ekonomicznego zużycia paliwa.

Samochód przejechał 13 tysięcy kilometrów, utrzymując średnie spalanie na poziomie 3,01 l/100 km.

Volkswagen ustanowił nowy Światowy Rekord Guinnessa w USA, w kategorii „najniższe zużycie paliwa przez samochód niehybrydowy”. Rekordowy wynik to spalanie na poziomie 3,01 l/100 km. Prowadzony na zmianę przez dwóch kierowców pojazd, wyposażony był w opony firmy Continental - PureContact z technologią EcoPlus. Poprzedni rekord wynosił 3,46 l/100 km.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że mieliśmy swój udział w ustanowieniu przez Volkswagena Światowego Rekordu Guinnessa - powiedział Travis Roffler, dyrektor marketingu Działu Opon Continental. - Przejechanie ponad 13 tysięcy kilometrów w dwa tygodnie, przy zużyciu mniej niż 397 litrów było możliwe m.in. dzięki naszym oponom PureContact - dodał.

Głównym kierowcą był Wayne Gerdes - dziennikarz motoryzacyjny. Wspierał go Bob Winger - inżynier od lat zaangażowany w projekty związane z energią i ekologią. Trasa prowadziła przez 48 amerykańskich stanów, liczyła ponad 13 tys. km długości i została przebyta na niecałych 397 litrach paliwa i jednym komplecie opon Continental PureContact™.

PureContact™ z technologią EcoPlus jest dostępna na rynku amerykańskim. Opony zapewniają doskonały kompromis pomiędzy luksusem a całoroczną użytecznością. Zostały zaprojektowane z myślą o długich trasach, wysokim komforcie i najlepszej w swojej klasie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Technologia EcoPlus wydatnie zmniejsza zużycie paliwa poprzez redukcję oporów toczenia dzięki zachowaniu optymalnych parametrów jezdnych przy wydłużonej żywotności bieżnika.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL