Castrol i TomTom zbadają zachowania kierowców

Castrol i TomTom zbadają zachowania kierowców

TomTom zawarł partnerstwo z firmą Castrol, jednym z czołowych światowych producentów olejów silnikowych, w celu zbadania wzorców zachowań kierowców w zakresie "zatrzymanie - ruszanie".

Raport pokazujący konsekwencje jazdy typu "zatrzymanie - ruszanie" w 50 miastach i regionach świata zostanie opublikowany przez Castrol i TomTom we wrześniu 2013r.

Z dotychczasowych badań firmy Castrol wynika, że kierowcy każdego roku mogą zatrzymywać się i ruszać ponownie nawet 18000 razy. Zaawansowane informacje firmy TomTom o ruchu drogowym pozwolą przeanalizować zachowania kierowców w tym zakresie.

- Ruch typu >>zatrzymanie - ruszanie<< jest globalnym problemem, który nie tylko wpływa na czas podróży, ale również powoduje mikroskopijne uszkodzenia silników - powiedział Gareth Bracchi, starszy technolog w firmie Castrol. - Dzięki partnerstwu z firmą TomTom będziemy mogli dokładnie zmierzyć średnią liczbę zatrzymań na kilometr drogi w zdefiniowanych granicach miast, ustalić, gdzie panuje największy ruch i pokazać, w jakich miastach kierowcy są najbardziej narażeni na uszkodzenia silników spowodowane jazdą >>zatrzymanie - ruszanie<<.

- Jest to logiczne partnerstwo, ponieważ zarówno TomTom, jak i Castrol starają się maksymalnie ułatwić życie klientom, zarówno w kwestii codziennych dojazdów do pracy, jak i zawożenia dzieci do szkoły czy też weekendowych wycieczek - uzupełnia Ralf-Peter Schäfer, dyrektor ds. ruchu drogowego w firmie TomTom. - Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z firmą Castrol i niecierpliwie czekamy, aż będziemy mogli opublikować wyniki badań.

Badania pozwolą ustalić warunki drogowe w 50 kluczowych miastach i regionach świata, m.in. w Ameryce Północnej (Nowy Jork), Australii (Sydney), Azji (Pekin, Bangkok, Dżakarta, Kuala Lumpur, Hongkong), Ameryce Południowej (Rio de Janeiro) i Europie (Londyn, Stambuł, Moskwa).

4trucks.pl / TomTom

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL