Uboat-Line wchodzi mocniej w branżę e-commerce

Uboat-Line wchodzi mocniej w branżę e-commerce

Działająca w obszarze usług logistycznych Spółka z NewConnect, zwiększyła zaangażowanie w WZSAM S.A.

Obecnie Uboat-Line posiada ponad 37 proc. akcji właściciela serwisów eTransBus.pl i e-TransBus.eu. To kolejny krok w budowie drugiej nogi biznesowej Spółki.

WZSAM S.A. jest spółką tworząca systemy wsparcia działań biznesowych firm z branży logistycznej i turystycznej. Obecnie prowadzi m.in. dwa serwisy: eTransBus.pl i e-TransBus.eu, które skupiają firmy świadczące usługi przewozu osób i ich klientów pomagając im zawierać transakcje na najlepszych dla obu stron warunkach.

- Ostatnie kwartały okazały się przełomowe w rozwoju naszej spółki. Nie tylko udało nam się rozpocząć z sukcesem działalność na kolejnych rynkach, ale i znacząco poprawić wyniki finansowe. Jako dynamiczny podmiot wciąż poszukujemy możliwości na zwiększenie i dywersyfikację źródeł przychodów i zysków. Wejście w branżę e-commerce jest jednym z tych kierunków  - mówi Grzegorz Misiąg, Prezes Zarządu Uboat-Line S.A.
Jak podkreśla Grzegorz Misiąg oferty Uboat-Line oraz oferta WZSAM S.A. uzupełniają się. Spółka z NewConnect liczy, że dzięki licznym synergiom uda się zwiększyć skalę działania obu podmiotów oraz stworzyć i rozwinąć nowe produkty.

- Oba biznesy doskonale do siebie pasują natomiast w żaden sposób nie są wobec siebie konkurencyjne. Wręcz przeciwnie, zaangażowanie w WZSAM S.A. pozwoli nam rozbudować portfolio usług i jeszcze mocniej przywiązać naszych klientów. Z naszej strony kluczowe będzie wniesienie naszych zagranicznych kontaktów i kompetencji, które pozwoli dynamicznie rozwinąć wspomniane wcześniej serwisy - dodaje Grzegorz Misiąg. 

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne a także fracht morski. Oferta Spółki obejmuje też sprzedaż winiet na przejazdy we Francji, Hiszpanii i Włoszech oraz obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy.

Uboat-Line osiągnął w I kwartale 2013 r. zysk netto na poziomie 1,173 mln zł wobec 131 tys. zł zysku przed rokiem. Przychody wzrosły prawie dwukrotnie do 11,373 mln zł. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 1,558 mln zł wobec 164 tys. zł przed rokiem. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły do 11,373 mln zł wobec 6,127 mln. Spółka rozpoczęła pracę nad przejściem na główny rynek warszawskiej giełdy. Do jej debiutu ma dojść w pierwszej połowie 2014 roku.


4trucks.pl / Uboat-Line S.A.

Przeczytaj też:
Platforma RIO dla firm transportowych

Podczas 6. edycji targów TransLogistica Poland, które odbędą się w dniach od 6 do 8 listopada 2018 roku w Warszawie, RIO zaprezentuje nowe usługi i nowych partnerów.

Nowe strony internetowe DAF

W nawiązaniu do wprowadzonych w 2015 roku innowacji firma DAF opublikowałam nowe strony internetowe dotyczące programu DAF Transport Efficiency - www.daftransportefficiency.com Nowe ciągniki w firmie LINK

LINK Sp. z o.o. działa na rynku usług transportowych od 26 lat. Actrosy w firmie MagTrans

Pierwsze 10 ciągników siodłowych Actros 1845 LS od połowy kwietnia 2015 ruszyło na europejskie trasy z logo firmy Magtrans z Buska-Zdroju. Audyt i dobór opon dla flot pojazdów ciężarowych

Doświadczenie firm transportowych pokazuje, że odpowiednio dobrane opony znacząco obniżają koszty funkcjonowania flot. Inteligentny tempomat Mercedes-Benz

Inteligentny tempomat PPC wygrał z polskim mistrzem ekonomicznej jazdy Stanisławem Mierzejewskim, osiągając lepszy od niego wynik aż o 2 l/100km. Profesjonalne oprogramowanie dla małych firm transportowych

Drabpol we współpracy z programistami z Continental VDO stworzył specjalnie dla małych firm transportowych oprogramowanie do tachografów pod nazwą TIS-Web Legal. Inteligentne tachografy w ciężarówkach

Bernardo Martinez z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Transportu i Mobilności (MOVE) na konferencji "Manipulacje tachografem a bezpieczeństwo na drodze" zapowiedział, że w marcu 2016 zostanie przyjęta specyfikacja techniczna inteligentnych tachografów. Gwarancja na uszkodzenia opon MICHELIN X WORKS

Michelin prezentuje nową, bezpłatną usługę - gwarancję na uszkodzenia opon, którą można aktywować i obsługiwać przez Internet, korzystając z platformy internetowej MyAccount zapewniającej dostęp do usług i ofert promocyjnych Michelin przez całą na dobę 7 dni w tygodniu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL