WITD: Kierowca bez uprawnień

WITD: Kierowca bez uprawnień

W dniu 27.06.2013r. w miejscowości Sitaniec na drodze nr 17 zatrzymano do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy.

Kontrolowanym zespołem pojazdów wykonywano krajowy przewóz drogowy. Kierowca okazał do kontroli 21 wykresówek z dni poprzedzających kontrolę drogową oraz wymagane zaświadczenia o działalności wystawione przez pracodawcę.

Kierowca nie okazał do kontroli swojego prawa jazdy. Oświadczył, iż zostało mu zatrzymane za punkty karne. Oświadczył również, iż zdał już egzamin sprawdzający i jego prawo jazdy czeka na odbiór. O zaistniały zdarzeniu poinformowano dyżurnego KMP w Zamościu. Przybyły na miejsce kontroli patrol Policji ustalił, iż kontrolowany kierowca nie posiada na dzień 2.06.2013r. uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie - 500zł. Pojazd został odebrany z miejsca kontroli przez kierowcę posiadającego wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami, którego na miejsce kontroli wezwał kontrolowany kierowca.


4trucks.pl / WITD Lublin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL