WITD: W Łodzi bus ważył ponad 8 ton

WITD: W Łodzi bus ważył ponad 8 ton

W dniu 26 czerwca br. inspektorzy z łódzkiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta Łodzi.

Głównym celem kontroli było ustalenie czy kierujący pojazdami ciężarowymi wykonują przewóz rzeczy zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie parametrów dotyczących masy i nacisków na osie pojazdów. W tym celu wszystkie zatrzymane do kontroli pojazdy zostały zważone na nowej wadze przy ulicy Papierniczej na Widzewie.

Łącznie przeprowadzono kilkanaście kontroli połączonych z ważeniem pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje "bus", który w dowodzie rejestracyjnym miał 3500 kg dopuszczalnej masy całkowitej. Natomiast po zważeniu pojazdu z ładunkiem okazało się, że waga pojazdu wynosi 8120 kg. "Bus" przewoził palety. Ładunek został przeładowany podczas kontroli na inny pojazd, a kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Kolejnym przypadkiem, który zasłużył na szczególną uwagę inspektorów był „bus” o dopuszczalnej masie całkowitej 4600 kg. Podczas kontroli kierowca nie okazał wypisu z licencji, ponieważ jej nie było, w ogóle nie używał tachografu i nie posiadał żadnych dokumentów żeby wykonywać zarobkowy transport drogowy. Ta kontrola zakończyła się dla przewoźnika wszczęciem postępowania, które może zakończyć się karą w wysokości 9 tysięcy złotych.

W najbliższym czasie planowane są podobne kontrole połączone z ważeniem pojazdów w celu wyeliminowania przeładowanych pojazdów, które niszczą drogi i stanowią zagrożenie dla innych uczestników dróg.


4trucks.pl / WITD Łódź

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL