WITD: Fałszowanie czasu pracy - magnes

WITD: Fałszowanie czasu pracy - magnes

Dnia 19.06.2013 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadzili działania kontrolne m.in. na drodze krajowej nr 22, w okolicach miejscowości Kiełpin.

Około godziny 07:10 zatrzymano do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy - cysterny przeznaczonej do przewozu produktów mleczarskich. Pojazdami należącymi do polskiego przewoźnika wykonywany był przejazd na pusto z miejscowości Rzepin do miejscowości Chojnice.

Kierowca na polecenie inspektora wykonał wydruk dzienny z tachografu cyfrowego zamontowanego w kontrolowanym pojeździe - zapis wskazywał, że pojazd się nie poruszał od kilku godzin (rejestracja odpoczynku kierowcy).

Po pobraniu danych cyfrowych z tachografu i z karty kierowcy dokonano analizy, która potwierdziła, że od ośmiu godzin na karcie kierowcy i w tachografie zapisywany jest odpoczynek zamiast jazdy. Kierujący zeznał do protokołu, że magnes założył w miejscowości Rzepin i chciał go używać dojeżdżając pod załadunek - do czasu zatrzymania do kontroli przejechał około 40 km.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 2000zł.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL