BelToll

BelToll

Start rejestracji w Narodowym Elektronicznym Systemie Poboru Opłat na Białorusi.

Rejestracja użytkowników w białoruskim systemie BelToll jest możliwa od 3 czerwca br. Narodowy System Poboru Opłat będzie obowiązywał od 1 lipca 2013 i początkowo obejmie 815 km dróg.

Od 3 czerwca 2013, użytkownicy BelToll będą mogli zarejestrować się w systemie poprzez stronę internetową www.beltoll.by  oraz w regionalnych Miejscach Obsługi Klienta.

- Wraz ze starem rejestracji w Elektronicznym Systemie Poboru Opłat, otworzyliśmy 14 Miejsc Obsługi Klienta. W ciągu najbliższych dni, w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi, udostępnimy naszym klientom kolejne punkty, w których będzie można się zarejestrować w systemie - powiedział Victor Tanayevsky, prezes Zarządu Rady Nadzorczej operatora systemu BelToll, Kapsch Telematic Services.

Dokonanie rejestracji w systemie jest możliwe na stronie www.beltoll.by lub podczas wizyty w jednym z Miejsc Obsługi Klienta. Tylko zarejestrowani użytkownicy otrzymają spersonalizowane urządzenie pokładowe OBU dedykowane na rynek białoruski, dzięki któremu użytkownicy będą mogli korzystać z sieci dróg płatnych.

W celu dokonania rejestracji, co umożliwi korzystanie z systemu, należy:
- Przygotować dane niezbędne do stworzenia konta klienta i zawarcia umowy,
- Kliknąć przycisk "Rejestracja" na stronie internetowej www.beltoll.by lub odwiedzić jedno z Miejsc Obsługi Klienta,
- Stworzyć konto klienta w sześciu krótkich krokach,
- Zapisać się na newsletter BelToll, aby otrzymywać na czas informacje dotyczące całkowitego zakończenia rejestracji oraz odbioru urządzenia pokładowego OBU,
- Po podaniu przez użytkownika preferowanych kanałów komunikacji, konsultanci Centrum Obsługi Klienta systemu BelToll, będą mogli skontaktować się z każdą zarejestrowaną osobą w celu uzgodnienia czasu i miejsca dokończenia rejestracji i odbioru urządzenia pokładowego OBU.

W celu dokończenia procesu rejestracji i podpisania umowy oraz odebrania OBU, użytkownicy będą musieli odwiedzić jedno z Miejsc Obsługi Klienta.

Wymagania dotyczące dokończenia rejestracji i otrzymania OBU:
- podpisanie umowy pre-pay, dokonanie przedpłaty i wniesienia depozytu,
lub
- podpisanie umowy post-pay z zaznaczeniem, że płatności będą dokonywane za pomocą kart flotowych.

Data finalizacji procesu rejestracji, a tym samym podpisania umowy oraz możliwość dokonywania płatności kartami flotowymi będzie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.beltoll.by  oraz w mediach.

Dane kontaktowe wszystkich Miejsca Obsługi Klienta są dostępne na stronie internetowej www.beltoll.by  w zakładce "Miejsca Obsługi Klienta".

- Elektroniczny System Poboru Opłat na terenie Republiki Białorusi zacznie obowiązywać zgodnie z planem, tj. od 1 lipca 2013 roku. Polityka naszego kraju dotyczącą kwestii tranzytowych zakłada stałą poprawę infrastruktury tranzytowej. Rozbudowa sieci dróg płatnych jest więc ważnym elementem jeśli chodzi o rozwój gospodarczy Republiki Białorusi - powiedział Yuri Masuk, p.o. dyrektora Departamentu "Belavtodor".

O systemie BelToll
BelToll to elektroniczny system poboru opłat (ESP), który będzie obowiązywać na terenie Republiki Białorusi od 1 lipca 2013 roku. Jest on oparty na technologii komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu (DSRC). System umożliwia uiszczanie opłaty za przejazd bez konieczności zatrzymywania się w punktach poboru opłat.

System poboru opłat będzie obowiązkowy dla kierowców następujących pojazdów:
- pojazdów samochodowych zarejestrowanych poza granicami krajów Związku Celnego (Republika Białorusi, Federacja Rosyjska, Kazachstan) o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony;
- pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony (pojazdy ciężarowe, autobusy).

Pojazdy samochodowe zwolnione od wnoszenia opłat:
- pojazdy samochodowe zarejestrowane w krajach Związku Celnego (Republika Białorusi, Federacja Rosyjska, Kazachstan) o dopuszczalnej masie całkowitej ≤ 3,5 tony wraz z przyczepami;
- skutery i motocykle;
- ciągniki kołowe i pojazdy samojezdne zarejestrowane na terenie Republiki Białorusi;
- pojazdy uprzywilejowane;
- środki transportu stosowane w celu zapewnienia obronności i ochrony porządku;
- pojazdy wykorzystywane na stałych trasach do transportu pasażerów w ramach transportu publicznego
(w tym taksówki);
- pojazdy z pomocą humanitarną dla mieszkańców Republiki Białorusi i innych krajów.


4trucks.pl / BelToll

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL