WITD: Ingerencja

WITD: Ingerencja

Dnia 26 kwietnia 2013 roku inspektorzy z Wojewódzkigo Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przy wsparciu funkcjonariuszy Policji przeprowadzili szeroko zakrojone działania kontrolne.

Akcja była prowadzona na autostradzie A2, między węzłami Torzym i Świecko oraz na drodze krajowej nr 92, na odcinku Wilkowo - Boczów.

W trakcie działań sprawdzano stan techniczny pojazdów, prędkość z jaką się poruszały, stan trzeźwości kierujących oraz czas ich pracy. Od godziny 14:00 do późnych godzin wieczornych kontroli poddano 99 pojazdów, w większości należących do przewoźników polskich:
- ujawniono ingerencję w zapisy tachografu cyfrowego zamontowanego w pojeździe oraz prowadzenie pojazdu bez ważnej karty kierowcy;
- zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych;
- nałożono 5 mandatów karnych za naruszenia z Ustawy o transporcie drogowym oraz 11 mandatów karnych z Ustawy Parawo o ruchu drogowym.

Wśród kontrolowanych kierowców ujawniono jednego nietrzeźwego - podczas kontroli AlkoSensorem kierowca - obywatel Polski "osiągnął" wynik 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. około 0,63 promila.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL