Praktyki DB Schenker Logistics w Raporcie FOB

Praktyki DB Schenker Logistics w Raporcie FOB

Siedem dobrych praktyk operatora logistycznego zostało wymienionych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu 2012.

Raport dobrych praktyk z zakresu CSR podejmowanych przez polski biznes został opracowany przez FOB już po raz 11. Nowością tej edycji było wprowadzenie podziału na nowe praktyki realizowane w ciągu ubiegłego roku i dobre praktyki długoletnie, które zostały zebrane w specjalnej części publikacji. DB Schenker Logistics w ramach nowych praktyk z 2012 roku zgłosił transport intermodalny jako produkt ekologiczny oraz program stażowy Sales Consulting Trainee Programme.

Z kolei w ramach praktyk długoletnich firma przedstawiła projekty dot.: szkoleń i mistrzostw w Eko-drivingu, programu wolontariatu pracowniczego - "Czas Pomagania", badania społeczności lokalnych "DB Schenker jako preferowany sąsiad", Raportu Społecznego oraz Szkoły Liderów DB Schenker Logistics.

- Jesteśmy dumni z tego, że dobre praktyki naszej firmy od wielu lat są doceniane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest to cenne wyróżnienie i dowód na to, że stale doskonalimy rozwiązania i rozwijamy się w zrównoważony sposób. W codziennej działalności stawiamy nie tylko na profesjonalną obsługę i wysoką jakość, ale także na zaufanie, partnerstwo i dialog - mówi Beata Konecka, Marketing Manager Schenker Sp. z o.o.

W tegorocznej edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazły się 262 praktyki opisane przez 106 firm, podzielone według obszarów wskazanych przez normę ISO 26000. Zebrane projekty i doświadczenia polskich firm dotyczą: ładu organizacyjnego, praw człowieka, praktyk z zakresu pracy, środowiska, uczciwych praktyk operacyjnych, zagadnień konsumenckich, zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej. Intermodal jako produkt ekologiczny został wyróżniony w kategorii Środowisko, natomiast dedykowany studentom program stażowy Sales Consulting Trainee Programme - w kategorii Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL