Papierosy w przerobionej naczepie

Papierosy w przerobionej naczepie

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska podczas kontroli polskiej ciężarówki oraz łotewskiego busa, przeprowadzanej na drodze prowadzącej z Litwy do Polski, znaleźli 82 tysiące paczek przemycanych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ok. 800 tysięcy złotych.

W wykryciu kontrabandy pomogło celnikom specjalistyczne urządzenie do prześwietlania pojazdów promieniami rentgenowskimi.

Najpierw celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli ciężarowego Iveco na polskich numerach rejestracyjnych. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła konstrukcja z pozoru pustej naczepy ciężarówki. Wynik prześwietlenia RTG, do którego została skierowana ciężarówka kierowana przez 33-letniego Polaka tylko potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. W podwójnej ściance naczepy znajdowała się specjalna skrytka, a w niej 60,5 tysiąca paczek białoruskich papierosów różnych marek.

W kolejnym zatrzymanym i skierowanym do prześwietlania rentgenowskiego samochodzie, tym razem dostawczym Renault, funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli blisko 22 tysiące paczek z białoruską i rosyjską akcyzą. Nielegalny towar 37-letni Łotysz, zasiadający za kierownicą busa, ukrył w kartonach pomiędzy transportem kasków motocyklowych.

Wobec obydwu kierowców, funkcjonariusze celni wszczęli sprawy karne skarbowe. Przemytnikom, oprócz wysokich grzywien, grozi utrata nielegalnego towaru wraz z samochodami.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL