Iveco oficjalnym sponsorem Motocyklowych Mistrzostw Świata

Iveco oficjalnym sponsorem Motocyklowych Mistrzostw Świata

Firma Iveco po raz czwarty została dostawcą samochodów ciężarowych i użytkowych na Motocyklowe Mistrzostwa Świata, odnawiając współpracę z najbardziej prestiżowymi międzynarodowymi wyścigami motocyklowymi na świecie.

Początek nowego sezonu wyznaczono na 7 kwietnia - otworzył go wieczorny wyścig, który został rozegrany na torze Losail International Circuit zlokalizowanym na obrzeżach miasta Doha, stolicy Kataru. Impreza zakończy się 10 listopada w hiszpańskiej Walencji. Utalentowani motocykliści będą rywalizować w osiemnastu wyścigach odbywających się w trzynastu krajach na czterech kontynentach.

Nazwa toru IVECO TT Assen 2013 wskazuje rolę firmy Iveco jako sponsora tytularnego toru w Assen, który będzie gościć uczestników wyścigów 29 czerwca 2013 r. Firma ponownie będzie odgrywać rolę sponsora tytularnego na torze Aragón w Hiszpanii 29 września 2013 r. Obiekt ten otrzymał oficjalną nazwę Gran Premio IVECO de Aragón.

Firma Iveco będzie obecna zarówno na całym torze Assen, jak i Aragón, zwłaszcza na pierwszych dwóch zakrętach, na linii startu oraz na głównej trybunie. Poza tymi dwoma obiektami firma Iveco będzie także dobrze widoczna na torze w Katarze - jej logo zostanie umieszczone na pierwszych dwóch zakrętach i na linii startu. Będzie także obecna na hiszpańskim torze w Katalonii, gdzie logo Iveco zostanie zaprezentowane na jednym z zakrętów i na pomoście.

Podczas tegorocznej edycji Motocyklowych Mistrzostw Świata Iveco nadal będzie wspierać firmę Dorna Sports, organizatora i wyłącznego posiadacza praw handlowych imprezy w 2013 roku. W ramach tych działań dostarczy hiszpańskiemu stowarzyszeniu cztery lekkie pojazdy Daily i trzynaście nowych ciężarówek Stralis Hi-Way, flagowego modelu wśród pojazdów ciężarowych produkowanych przez Iveco. Pojazdy Iveco, znane z bezpieczeństwa i niezawodności, będą wykorzystywane w całym sezonie wyścigowym do transportowania sprzętu, materiałów, biur i mobilnych warsztatów.

W sezonie 2013 Iveco odnowi także współpracę z zespołem fabrycznym Yamahy. W jego skład wchodzi Hiszpan Jorge Lorenzo, zdobywca tytułu mistrza świata w 2012 r. W tym roku do zespołu powróci także włoski motocyklista Valentino Rossi, jedna z najsłynniejszych postaci w świecie wyścigów motocyklowych, który w przeszłości zdobył w Yamahą cztery tytuły mistrza świata.

Iveco dostarczy zespołowi siedem ciężarówek Stralis, z których cztery zostaną wyposażone w kabiny Hi-Way oraz jedną lekką ciężarówkę Daily do transportowania motocykli, biur, mobilnych warsztatów oraz personelu zespołu fabrycznego Yamahy.

Nawiązanie współpracy z firmą Dorna Sports i zespołem fabrycznym Yamahy potwierdza zaangażowanie Iveco w świecie sportu. Poprzez udział w prestiżowych imprezach, takich jak Motocyklowe Mistrzostwa Świata, Iveco prezentuje swoje najważniejsze wspólne wartości, takie jak niezawodność, dążenie do realizacji celów i praca zespołowa.


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL