Dostawa 20 pojazdów Stralis CNG

Dostawa 20 pojazdów Stralis CNG

Iveco dostarczyło 20 pojazdów ciężarowych marki Stralis, z silnikami na gaz ziemny firmie Arena I.T.

W czasie specjalnej uroczystości w Płowdiw firma Iveco dostarczyła 20 pojazdów marki Stralis, model AT440S33T/P, z silnikami na gaz ziemny, firmie Arena I.T. Ltd, działającej od 2001 roku w mieście Płowdiw. Uroczystość miała miejsce w siedzibie PTS Ltd., który jest autoryzowanym dealerem Iveco od 2002 roku.

Dostawa pojazdów na sprężony gaz ziemny (CNG) potwierdza zaangazowanie obydwu spółek w ochronę środowiska. Arena I.T. zainwestowała w najbardziej innowacyjny produkt, dostępny obecnie na rynku ciągników siodłowych zasilanych CNG. Dzięki tej inwestycji Arena I.T. Ltd. znacznie zmniejszy oddziaływanie swojej firmy na środowisko naturalne.

Pojazdy wyposażone w silniki Cursor 8, zgodne z restrykcyjną europejską normą emisji spalin EEV (Environmentally-Friendly Enhanced Vehicle - Pojazdy Przyjazne Środowisku), zasilane spreżonym gazem ziemnym (CNG), o mocy 330 KM (243 kW), należą do jednej z wersji, które lepiej spełniają wymagania klienta w zakresie niezawodności i rentowności. Technologia CNG gwarantuje znaczne korzyści z punktu widzenia ochrony środowiska w postaci niższych emisji CO2, pyłów i hałasu. Wersje silników zasilanych CNG mają takie same osiągi, moc i moment obrotowy co silniki Diesla, natomiast pozwalaja obniżyc całkowity koszt użytkowania pojazdu o 15%.

Na uroczystości Dyrektor Zarządzający firmy Arena I.T Ltd., Pan Ivan Tobiev, dał wyraz swojemu zadowoleniu z inwestycji mówiąc: - Przetestowaliśmy dwa pierwsze dostarczone nam pojazdy marki Iveco Stralis i okazało sie, że zużycie paliwa wynosiło od 25 do 27 kg/ 100 km mniej niż się spodziewaliśmy. W świetle powyższych wyników nasza inwestycja jest jeszcze bardziej rentowna i ekologiczna. Potwierdza również znaczenie CNG jako alternatywnego źródła paliwa.

Iveco jest europejskim liderem w zakresie produkcji i marketingu pojazdów z silnikami na spreżony gaz ziemny (CNG), oferując całą gamę pojazdów zasilanych CNG począwszy od 3.5 tonowego Daily Natural Power, poprzez 16 tonowy Eurocargo, a skończywszy na 40 tonowym Stralisie, który jest dostępny z silnikami zasilanymi Sprężonym Gazem Ziemnym (CNG) lub Skroplonym Gazem Ziemnym (LNG). Obecnie ponad 12,000 pojazdów Iveco zasilanych gazem ziemnym jest eksploatowane przez firmy prywatne i organizacje publiczne, przy czym 5.000 pojazdów to modele Daily, kolejne 2.000 sztuk to pojazdy z segmentu pojazdów średnich i ciężkich, natomiast pozostałe 5.000 sztuk to autobusy.


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL