WITD: Trzeźwy poranek

WITD: Trzeźwy poranek

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

W dniach 4 - 5 kwietnia 2013 r. Inspektorzy Transportu Drogowego z oddziałów WITD w Poznaniu oraz Lesznie, przeprowadzili skoordynowane działania polegające na kontroli pojazdów wykonujących przewóz osób na terenie miast i powiatu.

Skontrolowano kierowców pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, posiadania stosownych uprawnień oraz ilości przewożonych pasażerów. Kontrolowano także spełnianie przez pojazdy odpowiednich warunków technicznych. W wyniku działań ITD, w większości przypadków stwierdzono tylko drobne nieprawidłowości, które na miejscu zostały naprawione przez kierowców.

Na 32 skontrolowane autobusy, tylko w dwóch przypadku został zatrzymany dowód rejestracyjnych, natomiast w jednym przypadku wszczęto postępowanie administracyjne w związku z brakiem badań okresowych tachografu oraz złym typem wykresówek, na których był rejestrowany czas pracy i wypoczynku kontrolowanego kierowcy. W wszystkich przypadkach kontrole trzeźwości kierowców nie wykazały obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL