WITD: Promile po świętach

WITD: Promile po świętach

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie

W dniu 03 kwietnia 2013r. w godzinach porannych inspektorzy z Wałeckiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu prowadzili wspólne działania kontrolne na drodze krajowej nr 10. Niestety dla jednego z kontrolowanych kierowców nie był to dobry początek dnia.

Zatrzymano do kontroli drogowej pojazd członowy prowadzony przez właściciela firmy transportowej. Podczas pobierania dokumentów od kierowcy czuć było wyraźną woń alkoholu. Ponadto nie okazał on prawa jazdy twierdząc, iż zostawił je w domu. W związku z powyższym kierowcę niezwłocznie przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i stwierdzono 0,68 mg/l natomiast drugie badanie wykonane po 15 minutach wskazało już 0,66 mg/l.

Kierowca twierdził, iż wypił kilka piw stojąc na tzw. "pauzie", a promile zostały po świętach. W trakcie weryfikacji posiadanych uprawnień okazało się iż prawo jazdy zostało zatrzymane 13 marca na terenie Niemiec. Kierowca przyznał, że 13 marca również prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.


4trucks.pl / WITD Szczecin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL