Wielkanoc śnieżna, ale spokojniejsza

Wielkanoc śnieżna, ale spokojniejsza

Od piątku do poniedziałku doszło do 205 wypadków, w których zginęło 17 osób. Policjanci zatrzymali też 1073 nietrzeźwych kierowców.

Głównymi grzechami kierowców podczas świątecznego weekendu były jak zawsze: przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą i brawura.

Po raz kolejny potwierdziła się zasada: im gorsze warunki jazdy tym mniej tragedii na drogach - poinformował Krzysztof Hajdas, rzecznik Policji w rozmowie z dziennikarzem Informacyjnej Agencji Radiowej. Było wprawdzie sporo stłuczek, ale mniej wypadków śmiertelnych. Policjanci zatrzymali również mniej nietrzeźwych kierowców.

W sumie podczas wielkanocnego weekendu zginęły o cztery osoby mniej niż przed rokiem. Wielkanoc 2012 w ogóle zapisała się wyjątkowo na kartach historii wypadków drogowych. Podczas świątecznej niedzieli 8 kwietnia 2012 roku NIKT nie zginął! Trzy pozostałe dni wielkanocnego weekendu niestety nie były już tak szczęśliwe: zginęło 21 osób. Ale to mniej - o 14 - niż w 2011 roku.

Szalał wiatr, sypał śnieg
Wracamy na wyjątkowe, zaśnieżone drogi 2013 roku. W wielu regionach kraju szalał wiatr, obficie padał śnieg. Funkcjonariusze policji na drogach lokalnych ograniczali czasowo ruch z powodu przewróconych drzew, załamanych konarów. Policjanci musieli także wyznaczać objazdy i kierować ruchem, by energetycy mogli szybko naprawiać przewrócone słupy, zerwane linie energetyczne.

Krajowe przejezdne
W poniedziałek pracowało na drogach krajowych ponad 1180 pojazdów do zimowego utrzymania. Utrudnienia w postaci opadów śniegu, miejscami intensywnych wystąpiły w całym kraju z wyłączeniem województwa świętokrzyskiego.

Szczegółowe informacje o sytuacji na drogach krajowych jak zawsze są dostępne w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA pod ogólnopolskim numerem infolinii drogowej GDDKiA - 19 111.

Wypadki od Podkarpacia...
W sobotę około godz. 20 doszło do groźnego wypadku w Ropczycach. Wóz strażacki należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropczycach na łuku drogi w trakcie mijania zderzył się z fordem puma. Ranne zostały cztery osoby. Do szpitala trafili kierujący fordem i pasażer oraz dwóch strażaków.

... po Mazury
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 21.00. Do wypadku doszło na odcinku drogi krajowej nr 65, między Ełkiem a miejscowością Witryny. Po leżącym na jezdni mężczyźnie przejechał samochód. 54-latek nie przeżył. Kierowca auta był trzeźwy. Bezpośrednią przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Okoliczności wypadku ustala policja i prokurator.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL