WITD: Jazda na magnesie szkodzi zdrowiu kierowcy

WITD: Jazda na magnesie szkodzi zdrowiu kierowcy

W dniu 28.03.2013 r. inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Oddziału w Słupsku zatrzymali do kontroli pojazd członowy składający się z ciągnika siodłowego marki Renault oraz naczepy marki Schmitz.

Ww. pojazd przed punktem kontrolnym zaczął gwałtownie hamować oraz wykonywać niekontrolowane manewry. Zatrzymany kierowca poprosił o wezwanie pogotowia ratunkowego ze względu na jego pogorszający się stan zdrowia - zasłabł oraz czuł ból w klatce piersiowej. Ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce kontroli udzielili medycznej pomocy kierowcy (stwierdzili nadciśnienie).

Podczas kontroli inspektorzy ujawnili brak wymaganego sprawdzenia okresowego tachografu oraz fakt, że kierowca manipuluje danymi zapisywanymi w tachografie cyfrowym - w trakcie prowadzenia pojazdu tachograf rejestrował odpoczynek. Oględziny skrzyni biegów wykazały, iż kierowca fałszował zapis przytwierdzając magnes do impulsatora skrzyni biegów, na którym przejechał około 350 km. Jak ustalono, kierowca fałszował dane w celu jak najszybszego wykonania usługi przewozowej.

Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zostało wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL