Crazy River i projekt polskiego transportu drogowego

Crazy River  i projekt polskiego transportu drogowego

Po znanej, w całej Polsce, proekologicznej akcji "Tiry na tory" pojawia się nowa inicjatywa dotycząca transportowców.

Tym razem chodzi o wykorzystanie potencjału polskich rzek. "Tiry na tratwy" - jest najnowszym pomysłem polskich parlamentarzystów. Projekt był już konsultowany z przedstawicielami największych zrzeszeń transportowych (SKT, OPKT, ZZT oraz PPTR) i przyjęto go bardzo entuzjastycznie. Nowy przepis nakłada na przewoźników obowiązek, aby 30% ich transportu był prowadzony drogą wodną. Do akcji szybko włączyli się przedstawiciele firm produkujących ciężarówki. Testy specjalnych ciągników siodłowych, przystosowanych do "pływania" barkami prowadziło już w ubiegłym roku Volvo Trucks.

Jak mówi Aleksandra Zielińska, Marketing & PR Manager Volvo Polska O/Samochody Ciężarowe: - nowe wersje pojazdów "Crazy River" są już dostępne w ofercie Volvo Trucks. Mozna je łatwo rozpoznać, gdyż kabiny są w kolorze czerwonym. Volvo FH "Crazy River" można również bezpłatnie wypożyczyc do testu. W każdym oddziale Volvo & Renault Trucks Center pojazdy demo czekają już na klientów.

Ustawa, która wchodzi w życie w czasie obchodów "Dni Morza" i ma symbolizować jedność wszystkich przewoźników we wspólnym działaniu na rzecz transportu modalnego.

(MB)

Powyższa wiadomość była  w dniu 1 kwietnia br. newsem prima aprylisowym ;)

Redakcja

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL